Intel - AMD rekabetinde ASUS Rezilliği

AMD işlemcili bir laptop NVIDIA RTX 2060'tan öte bir ekran kartını kullanamıyor diye biliyorum. Araştırabilirsiniz. Intel fanı değilim ama AMD kendi ekran kartlarını mobile uyarlayamazsa, avcunu yalar. Hele ki, NVIDIA'nın RTX 2060 sonrasına izin vermemesi (?), onları çok kısıtlar.

Bu konu araştırılmalı. Ya sabotaj var, ya da sadece o elemanın laptop öyle gelmiş üretim hatalı. Başka bir ihtimal düşünemiyorum algı yapılmaya çalışılıyorsa çok saçma çünkü zaten o laptopu açıp kontrol eden hiç mi olmayacak? Aha adam açmış bakmış hangi çağdayız sanki saklayabilecekler.
Tek bir kişi değil hocam. Farklı birkaç kişinin laptopu bu şekilde gelmiş ve Reddit'de paylaşmışlar.

Ayrıca 21. yüzyılda olmamıza rağmen emin olun birçok laptop kullanıcısı laptopunun içini açıp bakmaya korkuyor. Doğal olarak laptopun sıcak çalıştığını fark ettiklerinde durum sadece "İşlemcim fazla ısınıyor" olarak kalıyor.

Ama benim anlamadığım bundan Asus da neredeyse AMD kadar zarar görür. Böyle bir şey neden yapılsın ? Tabi bu şekildeki laptoplar (sayıca çok fazla değiller ise) sadece hatalı üretim de olabilirler.

İntel firmaları tehtid ediyor
Tek bir kişi değil hocam. Farklı birkaç kişinin laptopu bu şekilde gelmiş ve Reddit'de paylaşmışlar olay bu.

Ayrıca 21. yüzyılda olmamıza rağmen emin olun birçok laptop kullanıcısı laptopunun içini açıp bakmaya korkuyor. Doğal olarak laptopun sıcak çalıştığını fark ettiklerinde durum sadece "İşlemcim fazla ısınıyor" olarak kalıyor.

Ama benim anlamadığım bundan Asus da neredeyse AMD kadar zarar görür. Böyle bir şey neden yapılsın ? Tabi bu şekildeki laptoplar (sayıca çok fazla değiller ise) sadece hatalı üretim de olabilirler.
Hocam İntel gibi dev bir firmayı kaybetmek istemiyorlar ve İntel bu firmaları tehtid ediyor AMD bu konuda çok dava açtı ve çoğunu kazandı bir videoda anlatıyordu bunu bulamadım videoyu :/.

Intel daha önce de AMD'nin önünü çok kapatmıştı hatta firma iflasın eşiğine gelmişti diye biliyorum. Asus'un yaptığına denilecek söz yok artık çok sevdiğim bir firma ama adamlar resmen orta segment işlemciye plastik takıp yollamışlar. Bu tür olaylar Formula yarışlarında da oluyor. Firmalar bir sürü teknoloji üretiyor Ferrari'nin lehine hepsi iptal ediliyor.

İntel firmaları tehtid ediyor

Hocam İntel gibi dev bir firmayı kaybetmek istemiyorlar ve İntel bu firmaları tehtid ediyor AMD bu konuda çok dava açtı ve çoğunu kazandı bir videoda anlatıyordu bunu bulamadım videoyu :/.
Hocam AMD İntel'e karşı öndeyken ve git gide avantaj kazanırken neden Asus İntel'in tehtidine boyun eğsin ki ?

Hocam AMD İntel'e karşı öndeyken ve git gide avantaj kazanırken neden Asus İntel'in tehtidine boyun eğsin ki ?
Buldum hocam biraz uzun ancak bu konuyla ilgileniyorsanız bu video çok güzel anlatıyor :).
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asus'un TUF serisi biraz sorunlu imiş. İki defa TUF serisi ürün kullanmış birisi olarak kesinlikle katılıyorum buna. Asus FX 505du model dizüstü bilgisayar kullandım. Ürün geldiğinde laptop kapağını açarken menteşeden tık diye sesler geliyordu. Ayrıca fanı da sıkıntılı idi. Servise gönderdim iade çıktı. Daha sonra aynısından teker aldım ve o da 2 hafta sonra fanı durduk yere kırıldı. Servise verdim gene iade çıktı. GTX 1660Ti ekran kartı ve Ryzen 7 3750H işlemci vardı ve bu vasat işlemci 92 dereceleri görebiliyordu. Alt kısım komple kapalı idi ama ekran kartının olduğu taraf da kapalıydı. Ayrıca TUF serisi ekran kartlarında da kronik sorunlar var. Ben Intel ile birlikte iş birliği yaptığını sanmıyorum. Çünkü TUF serisi genel olarak sıkıntılı bir seri.

Yeni konular

Geri
Yukarı