Çözüm Intel + AMD Sistemlerde GTA 5 Açılmama Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
CCC'nin yüksek performans alma yerinin fotosunu cekip atarmısın ne yapacamı soylermisin CCC'de ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Catalyst sürümünün illa 15.4 beta olmasına gerek var mı? (GTA 5'e özel olduğu için soruyorum.) Yoksa son sürüm olan 15.7'yi mi kullanmalıım sorunun çözümü için.

İmzamdaki sistemi kullanıyorum. Orjinal Windows 8.1 yüklü. Oyunu aylardır oynuyorum. Bu gün sorun yaptı. Tek ekran kartı var. Devre dışı bırakma adımını atlasam diğer adımlara devam etsem sorun çözülür mü? Yada masaüstü için bildiğiniz başka yöntem var mı?

Catalyst sürümünün illa 15.4 beta olmasına gerek var mı? (GTA 5'e özel olduğu için soruyorum.) Yoksa son sürüm olan 15.7'yi mi kullanmalıım sorunun çözümü için.

Windows 10 ve 15.7.1 kullandığınızda bu hatayı almamanız gerek artık.

Windows 10 ve 15.7.1 kullandığınızda bu hatayı almamanız gerek artık.
S.A Recep abi ben sizden bu hata ile ilgili bir video istiyorum cekerseniz youtube de çok sevinirim abim lütfen yardım edin zorla aldım oyunu ama yapamıyorum. Dediğim gibi youtube kanalında videosunu çekerseniz çok makbule geçer. Şimdiden cok saol abim.

Hala bu sorun devam ediyor mu ? Hotfixden başka çözüm yolu bulunabildi mi ? Windows 10 da durum nedir? Bilgilendirebilirseniz süper olur.

Bilgisayarınızda Intel GPU + AMD/ATI harici GPU var ve GTA 5 açılmıyor mu ? Sorun değil! Bunun için bir yama hazırlandı ve bu yama sayesinde oyunu sorunsuz oynayabileceksiniz!

Adım adım GTA 5 çalıştırma rehberi:
  1. Öncelikle yamayı buradan indirin: TechCoders.Net
  2. İnen dosyayı klasöre çıkartın.
  3. CCC'den "GTA5.exe" ve "GTAVLauncher.exe" dosyalarını "High Performance/Yüksek Performans" moduna alın.
  4. Teamviewer (arka planda çalışan görevi de kapatın Görev Yöneticisi ile), Fraps (ya da ebnzeri kayıt programları), Overwolf, Raptr/AMD Gaming Evolved, Razer Game Booster veya benzeri GTA ile çakışacak programları sonlandırın.
Social Club sürümü için:
  • Oyunu Social Club üzerinden açın ve giriş yapın vs.
  • Birkaç saniye bekleyin. Görev yöneticisinde "GTA5.exe" gözüktüğünde bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Genelde bu işlem Social Club ortadan kaybolduğunda gerçekleşmekte.
  • Şimdi "GTA5Hotfix_x64.exe" dosyasına sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın.
  • Konsol karşınıza gelmiş olmalı. Şimdi beklemeye başlayın. İstisna kodunun üzerine yazma girişimi için varsayılan değer 5. Bu değiştirilebilir isterseniz.
  • İşlem 5 dakika veya daha uzun sürebilir. Sabırlı olmanızda fayda var.
  • Oyun artık AMD ekran kartı ile açılacak. Artık yamayaı kapatabilirsiniz. Ya da bir tuşa basıp devam edebilirsiniz.
Steam sürümü için:
  • Oyun için Steam katmanını kapatın!
  • Kütüphaneden GTA 5'i seçip "Oyna" deyin. Sonrasında "Grand Theft Auto V oyna" deyip tekrar Oyna seçeneğini seçin.
  • Giriş yapın veya bekleyin otomatik giriyordur zaten. Her neyse....
  • Oyunun yüklenmesini bekleyin. Social Club ortadan kaybolunca en az 5-20saniye bekleyin.
  • "GTA5Hotfix_x64.exe"ye sağ tıklayıp Yönetici hakları ile çalıştırın.
  • Konsol karşınıza gelmiş olmalı. Şimdi beklemeye başlayın. İstisna kodunun üzerine yazma girişimi için varsayılan değer 5. Bu değiştirilebilir isterseniz.
  • İşlem 5 dakika veya daha uzun sürebilir. Sabırlı olmanızda fayda var.
  • Oyun artık AMD ekran kartı ile açılacak. Artık yamayaı kapatabilirsiniz. Ya da bir tuşa basıp devam edebilirsiniz.
Abi Ben İndirdim GTA 5 sectim program fix falan tamam falan deyince gitti. Sonra boyle kaldi anlamadim abi bi vidyo cekeseniz rica etsem :/

Abi Ben İndirdim gta 5 sectim program fix fln tamam fln diyince giti sonra boyle kaldi anlamadim abi bi vidyo cekeseniz rica etsem :/
Aynen kardeşim nedense bunun hakkında video gelmiyor. Video çekerseniz seviniriz.

Aynen kardeşim nedense bunun hakkında video gelmiyor. Video çekerseniz seviniriz.
Aynen arkadaşım bende de "not found" diye bir hata veriyor sen o sorunu çözebildin mi ? Gerçi üstünden bayağı bir zaman geçmiş belki çözmüşsündür de nasıl çözdüğünü bana anlatır mısın ?

İmzamdaki sistemi kullanıyorum. Orjinal Windows 8.1 yüklü. Oyunu aylardır oynuyorum. Bu gün sorun yaptı. Tek ekran kartı var. Devre dışı bırakma adımını atlasam diğer adımlara devam etsem sorun çözülür mü? Yada masaüstü için bildiğiniz başka yöntem var mı?
Hele şükür kendi dilimden bir arkadaş bulabildim. Arkadaşım benim bilgisayarım da masaüstü ve bende tek ekran kartı var bu konuda bahsedilen çözüm sadece dizüstü bilgisayarlarda oluyormuş yani bizim gibiler gibi masaüstü kullananlarda bir işe yaramaz gerçi ben belki olur diye denemiştim ama olmadı "not found" diye bir hata verip GTA 5 Hotfix' i kapattı neyse sen sorunu çözebildin mi ? Eğer çözdüysen nasıl yaptığını anlatabilir misin ? Belki bende de işe yarar.

recep abi bana teamviewer yapabilirmisin lütfen anlamıyorum yapamıyorum her şeyi denedim yapamadım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı