Intel AMD'den iyi mi?

Bunu iyi açıklayan bir video izleyin derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu izledim önceden ancak videoda Bulldozer faciasına dair bir şey yok, tarafsız değil gibi geldi bana.

Intel’in 7 nanometre teknolojisine geçtiğinde olabilecek şeyleri düşünebiliyor musunuz? AMD ürünü kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim ki AMD son kral dönemlerini yaşıyor. Keyfini çıkartmaya baksın.
Hocam niye böyle düşünüyorsunuz açıklar mısınız?

"Adamlar yıllardır 14nm üzerinde çalışıyor. Mimarilerinin içini dışını avuçlarının içi gibi biliyorlar. Dolayısıyla nerede ne yapıp nasıl, neyin performansını arttırabileceklerini çok iyi kestiriyorlar." demişti biri. Mantıklı aslında.

Herkes lansmanı izledi sanırım, AMD'nin yeni nesil "7 nanometre" işlemcilerini gördük. Direkt konuya gireceğim. AMD benzer fiyat bandında hem de ciddi teknolojik üstünlüğe sahip olmasına rağmen neden "oyunlarda" Intel'i arkada bırakamadı. Burada büyük farklardan bahsediyorum, %4-5 gibi farklardan değil. Biri 7, diğeri 14 nanometre ancak teknolojik anlamda geride olan firma nasıl diğerine yakın değerler sergileyebiliyor?
Tabi ki de AMD İntelden Güçlü 💪 💪 💪

Aslında sorunun cevabı çok basit. Hiçbir marka için "fan boy"luk yapmaya gerek yok. Bu pazarda önemli olan her zaman son tüketici. İki markanın da herkese hitap eden modeli var. AMD sektörde F/P tarafında sorumlu iken Intel'de yüksek performans için daha fazla paralar veriyorsunuz.

Hangisinin iyi olduğu model model test ediliyor zaten. İki firmada başarılı modeller çıkartmaya devam edecek.

800px-30mm_GAU-8_Avenger_round.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı