İnceleme Intel Arc 750

Kendim aynı işlemci ve ekran kartını kullanıyorum. Gerçekten mükemmel. Intel, piyasaya gayet güzel girdi.

FurMark test sonuçları rx 6650 xt'ye yakın 8 fps fark var, biri 175 öbürü 183, sıcaklık olarak 4 derece fark var, güç tüketimi olarak baya fark var yani bende rx 6800 var bu kadar güç çekmiyor.

FurMark test sonuçları rx 6650 xt'ye yakın 8 fps fark var, biri 175 öbürü 183, sıcaklık olarak 4 derece fark var, güç tüketimi olarak baya fark var yani bende rx 6800 var bu kadar güç çekmiyor.
Zaten oyunlarda bu kadar çekmiyor ki hocam. Dersiniz 4K Ultra, o zaman çeker 228W. Kart gerektiğinde 228W'a kadar çekebiliyor. Furmark bu, kartın sınırlarını zorlar. Hadi 1920x1080 herhangi bir oyunda 228 W çekse o zaman birşeyler denilebilir.

Hocam albion Online gibi bir MMORPG oyunda FPS sıkıntısı var mıdır internetten bakmaya çalıştım ama deneyen olmamış Arc A750 ile ve arakdaşlarla oynuycağımız düşük seviyeli Devour tarzı Dead by Daylight LoL gibi oyunlarda sıkıntı çıkarır mı?

Sorun olmaz. LoL'ü oynamıştım 5-6 saat bir sıkıntı yaşamadım arkadaşımdan ödünç aldığım 2K monitörle oynamıştım 150-160 FPSlerde 2K en yüksek ayarlarda oynadım. ( pek sevmediğim oyundur kendisi sadece test amaçlı hayatımda ilk kez oynadım). Diğer oyunlar konusunda bir fikrim yok ama MMORPG oyun demişsiniz birde oyunları azcık inceledim sistem gereksinimleri uygun. Yani tahminimce rahatça kaldırır sıkıntı çıkartmaz 60+ FPS rahatça alırsınız. Ama önemli olan hangi işlemci ile kullanacaksınız? İşlemciye yüklenir genel olarak MMORPG oyunlar fakat ekran kartı da işlemci kadar rol oynamasada oynar.

Teşekkürler en azından içimdeki rahatsızlık hissi gitti.

Arc750 kullanıcısı olarak ekleme yapayım, gelen driver güncellemeleri ile sorunların çoğu çözülüyor. Arkadaşın bahsettiği zaman ile suanki zaman arasında bazı oyunlarda 30 FPS e kadar artış gözlemleniyor. Driver olarak kendini geliştiren bir kart.

Rx6600 ve Arc750 aynı fiyat olsa bile tercihim Arc750 olur.

Intelin ekran kartlarını Detroit'e benzetiyorum nedense.

bende a750 kullanıyorum fakat kartın bir sorunu var ve kimse farketmemiş vram 2000mhz 16gt/sn ye sabitlenmiş bunu hiç bir türlü değiştiremiyorsunuz uygulamaları denedim fakat kart msiafterburner gibi uygulamaları desteklemiyor overclock sadece arc panelden yapılıyor yapsanızda örneğin %50 güçlendirdiniz 2400mhzden 2450mhzye çıkıyor ve oyun 10 dakika sonra hata veriyor kart sınırını aşamıyor buda bi driver sorunu vram olayına gelirsek muhtemelen tüm kartlarda 2000mhz 16gt/sn sabit durumda bunun yüzünden boştayken kart 30-40 watt kartımı değiştiricem veya çözümünü bilen varmı?

Çözümü forumda mevcut monitör yüksek tazeleme hızından dolayı kaynaklanıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…