Elektronik Intel Arc A750 8 GB ekran kartı 6918 TL!

yani ben bu ekran kartlarını sisteme taksam çalışmazmı yoksa ekran kartının performansımı düşük olur ben orta seviye oyun oynatmasını istiyorum maximum ayarlara çekmeyecem 3-4 sene götürmesi lazım beni tavuk satın alır gibi sürekli sistem yenileyemem ben o yüzden soruyorum
Anlatmaya çalışılan o değil. İşlemciniz almayı düşündüğünüz ekran kartı için fazla güçsüz kalıyor. Ekran kartınızın potansiyelini tam anlamıyla kullanamayacaksınız.

Ayarları maximuma yükseltmezseniz daha da düşecek ekran kartının potansiyeli, çünkü zaten işlemci tarafından performansı kısıtlanan kartınız, üstüne bir de düşük ayarlarda olduğu için daha az çalışacak. Sonunda ARC 750 diye aldığınız kartın belki yüzde 80 performansını ancak alacaksınız. İşlemciniz kaynaklı yaşayacağınız takılmalar, kasmalar da cabası.

İşlemci değiştirmeyecekseniz başka bir ekran kartına bakın.

Anlatmaya çalışılan o değil. İşlemciniz almayı düşündüğünüz ekran kartı için fazla güçsüz kalıyor. Ekran kartınızın potansiyelini tam anlamıyla kullanamayacaksınız.

Ayarları maximuma yükseltmezseniz daha da düşecek ekran kartının potansiyeli, çünkü zaten işlemci tarafından performansı kısıtlanan kartınız, üstüne bir de düşük ayarlarda olduğu için daha az çalışacak. Sonunda ARC 750 diye aldığınız kartın belki yüzde 80 performansını ancak alacaksınız. İşlemciniz kaynaklı yaşayacağınız takılmalar, kasmalar da cabası.

İşlemci değiştirmeyecekseniz başka bir ekran kartına bakın.

GDDR5 olan ekran kartlarınamı yönelelim yani
ben sistemi atmak istemiyorum aslan gibi çalışıyor sistem
sadece uygun bir ekran kartı ile bir müddet daha idare etmek istiyorum
bu konuda sizden yardım bekliyorum

ben sistemi atmak istemiyorum aslan gibi çalışıyor sistem
sadece uygun bir ekran kartı ile bir müddet daha idare etmek istiyorum
bu konuda sizden yardım bekliyorum
İkinci el 1650 Super ya da 1660 alabilirsiniz. 1660Ti veya 1660Super de olabilir ama izlediğim testlerde bazen sağlam darboğaz yiyor onlar da.

Yani ben bu ekran kartlarını sisteme taksam çalışmazmı yoksa ekran kartının performansımı düşük olur ben orta seviye oyun oynatmasını istiyorum maximum ayarlara çekmeyeceğim 3-4 sene götürmesi lazım beni tavuk satın alır gibi sürekli sistem yenileyemem ben o yüzden soruyorum

Düşük performans verir bir anlamı kalmaz. Değiştirebiliyorken işlemciyide değiştirin Yoksa götürmez 4-5 yıl.

Ben sistemi atmak istemiyorum aslan gibi çalışıyor sistem
Sadece uygun bir ekran kartı ile bir müddet daha idare etmek istiyorum
Bu konuda sizden yardım bekliyorum

İşte 4-5 yıl götürmez o kartlar.

Arkadaş sanırım baya eski nesilde kalmış. Bit değeri, GDDR5, aslan gibi çalışıyor, 1000 Watt psu kullanımı..

doğru söylüyorsun bazı şeylere uğraşarak çalışarak helal parayla dişinle tırnağınla bazen bir parça için aylarca taksit ödeyerek sahip olduğun için o sistemi sonuna kadar kullanıyorsun arkadaşım öyle yeni bir ekran kartı çıktı diye sistemi komple çöpe at öyle olmuyor o işler o sisteme uyumlu ekran kartı alıp kullanacaksın mecbursun

Son düzenleme:
Intel kartlar piyasaya daha yeni çıktı. Bu piyasadaki AMD ve NVIDIA ile karşılaştırmak biraz saçma olmuş. Fiyatlari gayet iyi. Özellikle ARC A770 16 GB VRAM ile iyi. Gelecek aylardaki sürücü güncellemeleri ile daha iyi performans vereceğini düşünüyorum.

Şu an bu kartlar neredeyse deneysel prototip seviyesinde olsa da Intel ekran kartı konusunda desteklenmeli. Nvidia'nın tekeline kaldık artık AMD bile Nvidia ile rekabet edemiyor.

Şu an bu kartlar neredeyse deneysel prototip seviyesinde olsa da Intel ekran kartı konusunda desteklenmeli. NVIDIA'nın tekeline kaldık artık AMD bile NVIDIA ile rekabet edemiyor.

Kim dedi rekabet edemediğini? 3000 serisine karşılık 6000 serisi çok başarılıydı şimdilik FSR 3 çıkması lazım DLSS 3E yakın/denk ondan sonra yüksek bütçe dışında bakılmaz yüzüne.

Geri
Yukarı