Intel Arc A770 8.341 TL'ye alınır mı?

• Konuyu başlatan HSA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 6B

HSA

Hectopat
NVIDIA GeForce RTX 3060 ile aynı fiyat sınıfında olan Intel arc A770 ekran kartı, hem oyun hem de render için nasıl performans sunar?
NVIDIA GeForce RTX 3060 varken alınır mı?

Render konusunda AMD muadillerinden iyi, Nvidia muadillerinden kötü diye biliyorum.
Oyun performansı çok dengesiz. Net bir rakip bile belirleyemiyoruz henüz kart için.
Driver problemleri olduğunu gördüm, henüz pazara yeni girmiş bir karta o kadar para verilmez bana kalırsa. Biraz daha zamanı var.

Alınmaz, daha ucuza Galax, Gigabyte, Zotac'ın kartları var. Ayrıca NVIDIA'nın Ray Tracing teknolojisinden tut, driverları, GeForce Experience, NVIDIA broadcat özellikleri var.

Screenshot_1.jpg

Screenshot_1.jpg

Hocam biraz gelecekten yazıyorum da üstteki tabloyu hangi siteden buldunuz? Arıyorum bulamadım.

Güç olarak bakarsak iyi olsa da oyunlarda mevzu sadece güç değil aynı zamanda yazılımlarıdır. Intel bu konuda yolun başında ileride çok daha iyi yere gelebilir ama şu anda ne olursa olsun riske girmek çok mantıklı değil.

Güç olarak bakarsak iyi olsa da oyunlarda mevzu sadece güç değil aynı zamanda yazılımlarıdır. Intel bu konuda yolun başında ileride çok daha iyi yere gelebilir ama şu anda ne olursa olsun riske girmek çok mantıklı değil.

O sırada Arc A770 ile gördüğüm, duyduğum, çıkmış, çıkacak tüm AAA oyunları Ultra RT-on ayarda, sıfır sorun ve en az 70+fps ile oynayan ben (temsili falan değil):
lol.gif

Geri
Yukarı