Intel Arc A770 iyi mi?

Öncelikle sürücü noktasında AMD'nin artık NVIDIA'dan pek bir farkı olmadığını hatta arayüz anlamında NVIDIA'dan daha iyi olduğunu söyleyerek söze başlayayım. Arc GPU'ları yeni çıktığı için demin de dediğim gibi bazı oyunlarda sorun yaşayabiliyor. Ama Intel bu noktada çaba gösteriyor. Zaten dahili GPU alanında yıllardır var oldukları ve lider oldukları için bu sorunları çözmeleri çok uzun sürmeyecektir diye düşünüyorum.

Yok ben güvenemem derseniz aynı fiyat bandındaki AMD'lere bakabilirsiniz.

Dediklerinize katılıyorum fakat dahili GPU'dan nasıl yıllardır liderler hocam? O liderlik kaç yıl önce gitti AMD APU işlemcileri ile birlikte, Intel'in dahili grafik birimi görüntü vermekten başka bir şey yapmıyor, AMD ise 1050 seviyesinde performans veriyor neredeyse

Eski AMD GPU'lar o noktada sıkıntılı maalesef. Güncel olanlarda bu sorunlar çok azaldı. Kendi RX6700 ekran kartım ile daha bir sıkıntı yaşamadım.

Bir de sürücülerinin Linux tarafında desteği tam oturmuş değil gördüğüm kadarıyla.

Bende RX 6600 kullanıyorum hocam eski değil ki :D

Dediklerinize katılıyorum fakat dahili GPU'dan nasıl yıllardır liderler hocam? O liderlik kaç yıl önce gitti AMD APU işlemcileri ile birlikte, Intel'in dahili grafik birimi görüntü vermekten başka bir şey yapmıyor, AMD ise 1050 seviyesinde performans veriyor neredeyse

Laptop tarafı için demiştim hocam. PC tarafında iki şirkette ana işlemcilerinde GPU barındırmıyor artık yanlış bilmiyorsam.

Bende RX 6600 kullanıyorum hocam eski değil ki :D

Hocam bunu duyduğuma üzüldüm. Kendi kartımda hiçbir problem yaşamadım desem yeridir. Tabii sürücüleri sürekli güncellemedim ben ne olur ne olmaz diyerek. Bir de ana kullanımımı Linux üzerinde yaptım. Zaman zaman Windows kullandım. Ama hiçbirisinde bir problem ile karşılaşmadım.

3070 gücünde falan değil, 3060 Ti'den bir tık aşağıda, tek avantajı 16 GB VRAM olması. Alternatif olarak 6700 XT veya 6700 bakabilirsin.

3070 gücünde falan değil, 3060 Ti'den bir tık aşağıda, tek avantajı 16 GB VRAM olması. Alternatif olarak 6700 XT veya 6700 bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gayet de gücünde işte hocam. Bu video 7 ay öncesinden sürücü güncellemeleri almadan önce. Bu halini bile baz alsak yakın güçteler. Ayrıca arkadaş Amd istemiyor. Hali hazırda 6600 kullanıcısı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gayet de gücünde işte hocam. Bu video 7 ay öncesinden sürücü güncellemeleri almadan önce. Bu halini bile baz alsak yakın güçteler. Ayrıca arkadaş AMD istemiyor. Halihazırda 6600 kullanıcısı.

Bir şey diyemem video için, bazı oyunlarda çok fark yiyor mesela Flight Simulator, Witcher 3 vs. Intel Arc A770 Specs buradaki sıralamaya çok uygun performansı var. Fiyat uygunsa alınabilir.

Bir şey diyemem video için, bazı oyunlarda çok fark yiyor mesela Flight Simulator, Witcher 3 vs. Intel Arc A770 Specs buradaki sıralamaya çok uygun performansı var. Fiyat uygunsa alınabilir.
Orası doğru. Eski oyunlarda genelde fark yiyordu. Ama düzelmiştir muhtemelen. Çok güncelleme aldı kart 7 ayda. Ama yine de Amd'den bıkıp da geçilecek kart değil. Sektörde çok yeniler driver olayı çok sorun şuanda. İşi bilmen gerekiyor bu kartı kullanmak için. Şahsen önermiyorum ama bütçe yoksa yine alınmaz diyemem. Ama riskli.

Hocam ben 2 aydır A770 kullanıyorum memnunum ama bir arkadaşıma onermem açıkçası Idle watt sorunu var Hz'yi 60 yapmanız gerekiyor düşük güc cekmesi icin 60 üstü 40W cekmeye baslıyor masaüstü bostayken ki donanımsal bir hata olduğu soylenıyor yani driverla cozulecek is degil, Eski sürümlerde Minecraft performansı rezalet 1.8.9 da 120FPS'yi gecemiyorum desteğe bu sorunu ilettiğimde ileride getireceğiz şu an onceligimiz degil getirmeyebiliriz dediler emülatorler vbyede aynı cevabı veriyorlar, Dead by Daylight DX12 sürümünü denedim ve rezalet calısıyor oysaki DX12 sorunsuz calısıyor deniliyordu, bazı oyunlarda ilk acıldıgında donma veya acılmama oluyor bilgisayarı yeniden baslatmam gerekti ve coğu oyunda cok kısa takılmalar oluyor DisplayPort ile vrr acıp cozmus yabancı forumdan birkaç arkadas ne kadar doğrudur bilmiyorum. dx9 dx11 kullanan oyun dxvk destekliyorsa kullanmanızı tavsiye ederim bir platformer oyununda 75 fps alırken dxvk ile 200e cıktı aynı ayarlarda apiyi Vulkan yapmanız lazım cogu oyunda düzgün performans icin PCGamingWiki PCGW - an encyclopedia of PC game fixes bu wikiden bakabilirsiniz istediğiniz oyunun hangi api kullandığını

Su ana kadar gordugum tek 3070 ile esdeger performans Metro Exodusta

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı