Intel Arc A770 iyi mi?

Öncelikle sürücü noktasında AMD'nin artık NVIDIA'dan pek bir farkı olmadığını hatta arayüz anlamında NVIDIA'dan daha iyi olduğunu söyleyerek söze başlayayım. Arc GPU'ları yeni çıktığı için demin de dediğim gibi bazı oyunlarda sorun yaşayabiliyor. Ama Intel bu noktada çaba gösteriyor. Zaten dahili GPU alanında yıllardır var oldukları ve lider oldukları için bu sorunları çözmeleri çok uzun sürmeyecektir diye düşünüyorum.

Yok ben güvenemem derseniz aynı fiyat bandındaki AMD'lere bakabilirsiniz.

Açıkçası Arc suruculerindeki sorunlar bayağıdır var ve hala çözülmeye çalışılıyor ancak düzgün bir VR desteği bile yok. Bir de söylemek isterim dahili GPU alanında lider olan firma AMD'dir Intel değil.

Soruya gelirsek güç tuketimleri biraz sorun yaratabiliyor bir de her oyunu çıktığı gibi oynayamiyorsunuz ya da eski oyunları doğru düzgün. Sizin seçiminiz. Render için zaten kas gücü gerekiyor ancak Intel kartlarda öyle bir şey yok şu an. Bir de bazı oyunlarda yansıma sorunları olabiliyor. Almak için ucuz olmaları dışında pek bir şey göremiyorum şu an gelişmesi lazım RTX 3060 la devam edin derim seçim sizin.

İleride gelişirse alinabilir çünkü sadece kas gücüne odaklanarak bir çözüm bulunamaz bence.

Açıkçası Arc suruculerindeki sorunlar bayağıdır var ve hala çözülmeye çalışılıyor ancak düzgün bir VR desteği bile yok. Bir de söylemek isterim dahili GPU alanında lider olan firma AMD'dir Intel değil.

Soruya gelirsek güç tuketimleri biraz sorun yaratabiliyor bir de her oyunu çıktığı gibi oynayamiyorsunuz ya da eski oyunları doğru düzgün. Sizin seçiminiz. Render için zaten kas gücü gerekiyor ancak Intel kartlarda öyle bir şey yok şu an. Bir de bazı oyunlarda yansıma sorunları olabiliyor. Almak için ucuz olmaları dışında pek bir şey göremiyorum şu an gelişmesi lazım RTX 3060 la devam edin derim seçim sizin.

İleride gelişirse alinabilir çünkü sadece kas gücüne odaklanarak bir çözüm bulunamaz bence.
Nereye yok render gücü.Ayrıca eski oyunlarda düşük performans nedeni driverlerle düzeltildi.Sen eskide kalmışsın.Bu kart port Royal testinde neredeyse 3070 ile aynı puan almış.Diğer 3dmark testlerinin hepsindede 3060 ı geçiyor.Saf kas gücü olarakta 6600xt-6650xt arası bir kart.Yeni gelen driverlerle performansı dahada artacak 3060 ti ile eşit olacaktır.Bu kartı alınabilir yapan şey ise 16 GB vramı.muadillerinde 8 VRAM var ise bu kartta 2x VRAM var

Nereye yok render gücü. Ayrıca eski oyunlarda düşük performans nedeni driverlerle düzeltildi. Sen eskide kalmışsın. Bu kart port Royal testinde neredeyse 3070 ile aynı puan almış. Diğer 3DMark testlerinin hepsinde de 3060'ı geçiyor. Saf kas gücü olarak da 6600XT-6650XT arası bir kart. Yeni gelen driverlerle performansı daha da artacak 3060 Ti ile eşit olacaktır. Bu kartı alınabilir yapan şey ise 16 GB VRAM'ı. Muadillerinde 8 VRAM var ise bu kartta 2X VRAM var

Hala yeterince iyi değil eski oyunlarda. Guc tüketimi de biraz fazla. VRAM konusu iyi haklısınız ancak kas gücünden emin değilim.

Ama en azından AMD kadar sorun çıkarmıyor driverları.

Hocam liderlikten kasıt güç değil pazar payı. Intel hala daha dahili grafik birimi pazarını domine ediyor.

Hala yeterince iyi değil eski oyunlarda. Guc tüketimi de biraz fazla. VRAM konusu iyi haklısınız ancak kas gücünden emin değilim.

Evet.Boşta güç tüketimi muadili olan kartlardan çok daha fazla.Ama eski oyunlardaki performansı eskisi gibi değil.Yeni. driverlerle kalan oyunlarında performansı artacaktır.Kağıt üstünde 19 Teraflop saf kas gücü var bu kartın.Yanı bu kartın driverleri tam oturunca en azından kağın üstünde 3070e denk olabilir. Çünkü 3070 20Teraflop güç sergiliyor.Ama şuanda 3060ti çok az daha iyi bu karttan.

Kullanmayan gelip burada yok driverlar AMD'den daha kötü tarzında yok render alamıyor yok kas gücü yok tarzında saçma sapan yorumlarda atıflarda bulunmuş arkadaşlar buyrun siz kullanın öyle laf atın eleştirin ben gayet iyi renderimi alabiliyor oyunumu sorunsuz şekilde oynayabiliyor overclock da çektim bile yani bu kartlar ön yargı ile yaklaşılacak kartlar değiller bir kere onu diyeyim ARC 750 normalde eskiden 3050'ye eşit bir karttır diye tanıyorduk şimdi ise 3060'ı bile geçiyor kart. Intel yaptı mı yapıyor şuanda. ARC 750'nin kas gücü 3060'dan çok daha iyi, furmarkta bu kart ile overclockla 203 FPS almıştım 1080pde, demek oluyor bu da kart tam performans veremiyor bu kas gücünde driver yüzünden. Neymiş render performansı çöp, 3584 gpu çekirdeği ile renderi yağ gibi alıyorum ne çöpü 😆? RT performanslari bile muadilleri RTX kartlardan daha iyi. Birde Tesla bobini diye bir arkadaş RX 6600, ARC 750'den daha iyi demiş, buna güldüm mesela yer yer RTX 3060'ı geçen kart nasıl RX 6600'den daha kötü? 1440P'de bile 35 fpsden altı vermiyor bu kartlar. RX kartlar RT açınca fps anlaminda gümlüyor resmen, render performansı da az çekirdek olduğundan dolayı daha az performanslı, RX 6600 verimliliği üzerine laf atmam ama sırf verimliliği için arc 750'den daha iyi falan değil. Madem o kadar verimli o verimliliğini RT'de görelim. O verimliliği sırf gpu çekirdeği daha az olduğu için o kadar iyi yoksa gelsin koysun o kadar çekirdek bak bakalım 100W çekerek çalışıyor mu ultrada 60fpsde? İmkanı yok. Intel daha piyasaya çıkalı 1 yıl oldu olacak AMD ve Nvidia ise 20 yılı aşkın var, Intel 1 yılda bu kadar şey yaptıysa 5 yılda ne yapacağını siz düşünün. Verimlilik konusunda bende kınıyorum bu kartı ama ileride verimliliği yazılımlarla düzelecektir diye düşünüyorum.

ARC 770 ile arasında çok fark var mı?
VRAM'i haricinde çok büyük bir fark yok az buçuk kas gücü farkı var o kadar. Bide RGB LED aydınlatma var alırsan 2. El al. intel'in komunitesine göre bu custom kartlar yani acerin gunnirin ve asrockun kartları diğer ülkelere satışa geçecekmiş çünkü limited Edition üretimi artık durdu ve artık custom kartlar satılacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı