Intel Arc A770 kullanıcı deneyimleriniz nasıldır?

Merhaba,

Öncelikle kartınız hayırlı olsun. Şimdi sırayla gidelim. Anakartınızın bios güncellemesi varmı kontrol edin. Yeni sürüm varsa anakartınızın BIOS sürümünü mutlaka güncelleyin.

Bu linkten X570 için resize bar nasıl açılır görsel var, bir kontrol edin.
Sisteminizde daha önce kullandığınız ekran kartının driveri duruyordur. Bunu taktığınız zaman sıkıntı olabilir. DDU ile komple ekran kartı sürücülerini silin ve yeniden kurmayı deneyin. Her aşamada bilgisayarı yeniden başlatıp öyle devam edin. Hatta size tavsiyem yapabilirseniz sıfırdan format atıp öyle kurulum yapın.

Son olarak kutudan çıkan o kablo kartın RGB kontrolü içindir. Bunu anakartınızın USB bağlantı noktasına taktıktan sonra linkini verdiğim ufak bir program var onu indirip kontrol edebiliyorsunuz.

X570-E BIOS'unda resizable bar diye bir seçenek bulamadım.

Pinlerin sağında girişi varda öteki kafasını nereye takıcaz onu tam bilmiyorum.

RGB kontrolcüsüydü galiba taktım onu gördü ancak sürücüyü güncelledikten sonra donmadan bir şey yapılmıyor komple donuyor resliyorum gene aynı bunu yaşayan oldu mu hiç?

Biraz araştırma yapınca sisteminizin resize bar desteğinin bios güncellemesi ile geldiğini gördüm. Mutlaka son versiyona güncelleyin. Zor birşey değil ama riskli bir konu. Bilmiyorsanız bir bilene yaptırın. Birde launch csm kapalı olmalı. Yani tam anlamıyla UEFI mod kullanmalısınız. Eski versiyonlarda çalışmıyor anladığım kadarıyla.

Son düzenleme:
Kartın üstünde USB falan mı var? Anakart USB bağlantısı falan mı ki bu ne acaba?

X570-E BIOS'unda resizable bar diye bir seçenek bulamadım.

Pinlerin sağında girişi varda öteki kafasını nereye takıcaz onu tam bilmiyorum.

RGB kontrolcüsüydü galiba taktım onu gördü ancak sürücüyü güncelledikten sonra donmadan bir şey yapılmıyor komple donuyor resliyorum gene aynı bunu yaşayan oldu mu hiç?

Kartın RGB kontrolü için USB kablosu o. Kartın PCI-E güç girişinin yanındaki küçük girişe takılıyor.
Girişteki korumayı kaldırıp USB kablosunu takın ve kablonun diğer ucunu anakartınızdaki USB 2.0 slotuna takın.
Daha sonra ister OpenRGB ile ister de Intel'in kendi uygulaması ile RGB'leri kontrol edebilirsiniz.

Bu girişe takılıyor:

PXL_20230429_181537098.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Öncelikle kartınız hayırlı olsun. Şimdi sırayla gidelim. Anakartınızın BIOS güncellemesi var mı kontrol edin. Yeni sürüm varsa anakartınızın BIOS sürümünü mutlaka güncelleyin.

Bu linkten X570 için ReSize BAR nasıl açılır görsel var, bir kontrol edin.
Sisteminizde daha önce kullandığınız ekran kartının driveri duruyordur. Bunu taktığınız zaman sıkıntı olabilir. DDU ile komple ekran kartı sürücülerini silin ve yeniden kurmayı deneyin. Her aşamada bilgisayarı yeniden başlatıp öyle devam edin. Hatta size tavsiyem yapabilirseniz sıfırdan format atıp öyle kurulum yapın.

Son olarak kutudan çıkan o kablo kartın RGB kontrolü içindir. Bunu anakartınızın USB bağlantı noktasına taktıktan sonra linkini verdiğim ufak bir program var onu indirip kontrol edebiliyorsunuz.

Biraz araştırma yapınca sisteminizin ReSize BAR desteğinin BIOS güncellemesi ile geldiğini gördüm. Mutlaka son versiyona güncelleyin. Zor bir şey değil ama riskli bir konu. Bilmiyorsanız bir bilene yaptırın. Bir de launch CSM kapalı olmalı. Yani tam anlamıyla UEFI mod kullanmalısınız. Eski versiyonlarda çalışmıyor anladığım kadarıyla.

Masaüstünde gezerken 30 Saniyede bir donup kalması her res attıgımda aynı şeyi yapması ReSize BAR ile mi bağlantılı dersiniz? Sürücüyü güncelledikten sonra böyle oldu.

Merhaba,

Öncelikle kartınız hayırlı olsun. Şimdi sırayla gidelim. Anakartınızın BIOS güncellemesi var mı kontrol edin. Yeni sürüm varsa anakartınızın BIOS sürümünü mutlaka güncelleyin.

Bu linkten X570 için ReSize BAR nasıl açılır görsel var, bir kontrol edin.

Biraz araştırma yapınca sisteminizin ReSize BAR desteğinin BIOS güncellemesi ile geldiğini gördüm. Mutlaka son versiyona güncelleyin. Zor bir şey değil ama riskli bir konu. Bilmiyorsanız bir bilene yaptırın. Bir de launch CSM kapalı olmalı. Yani tam anlamıyla UEFI mod kullanmalısınız. Eski versiyonlarda çalışmıyor anladığım kadarıyla.

O CSM denen şeyi kapattımda nasıl güncelleyeceğim BIOS'u nereden yapacağım bilmiyorum.

ARC A750 kullanıcısıyım biraz ısınan bir kart 88 dereceyi görmüştüm bi tweak ayarı ve undervolt işleminden sonra 75-80 derecelerde geziyor oldukça performanslı bir kart. Furmark'ta 190 FPS alabiliyor ve stabil olarak 80 derecede çalışıyor. 3060'a kıyasla alınır mı alınır çünkü intel bu yeni kartların arkasında duracak ve her driver güncellemesinde performansı artıyor. Isınması dışında 9/10 puan veriyorum.

ARC A750 kullanıcısıyım biraz ısınan bir kart 88 dereceyi görmüştüm bi tweak ayarı ve undervolt işleminden sonra 75-80 derecelerde geziyor oldukça performanslı bir kart. Furmark'ta 190 FPS alabiliyor ve stabil olarak 80 derecede çalışıyor. 3060'a kıyasla alınır mı alınır çünkü intel bu yeni kartların arkasında duracak ve her driver güncellemesinde performansı artıyor. Isınması dışında 9/10 puan veriyorum.
88 dereceyi nasıl gördünüz hocam? Aynı karta sahibim oyunlarda en fazla 78 gördüm.

Bu özelliği siz açmadan kullandıgınızda masaüstünde donup kalıyor muydu bendeki problem şu anda bu bu özelliği BIOS'ta bulamadım.
Donma olmuyor şu an en son sürüm yüklü. ReSize BAR'ı açınca kart daha performanslı çalışıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı