Intel Arc A770 kullanıcı deneyimleriniz nasıldır?

Bu özelliği siz açmadan kullandıgınızda masaüstünde donup kalıyor muydu bendeki problem şu anda bu bu özelliği BIOS'ta bulamadım.

Bios güncelleyin. Bios sürümünüz eski olmalı. Anakartınızın bios sürümlerini kontrol ettiğimde bunu görebiliyorum. Son sürüme güncelleyin resize bar göreceksiniz.
İşlemciniz nedir bu arada?

Merhaba,

Öncelikle kartınız hayırlı olsun. Şimdi sırayla gidelim. Anakartınızın BIOS güncellemesi var mı kontrol edin. Yeni sürüm varsa anakartınızın BIOS sürümünü mutlaka güncelleyin.

Bu linkten X570 için ReSize BAR nasıl açılır görsel var, bir kontrol edin.
Sisteminizde daha önce kullandığınız ekran kartının driveri duruyordur. Bunu taktığınız zaman sıkıntı olabilir. DDU ile komple ekran kartı sürücülerini silin ve yeniden kurmayı deneyin. Her aşamada bilgisayarı yeniden başlatıp öyle devam edin. Hatta size tavsiyem yapabilirseniz sıfırdan format atıp öyle kurulum yapın.

Son olarak kutudan çıkan o kablo kartın RGB kontrolü içindir. Bunu anakartınızın USB bağlantı noktasına taktıktan sonra linkini verdiğim ufak bir program var onu indirip kontrol edebiliyorsunuz.

Biraz araştırma yapınca sisteminizin ReSize BAR desteğinin BIOS güncellemesi ile geldiğini gördüm. Mutlaka son versiyona güncelleyin. Zor bir şey değil ama riskli bir konu. Bilmiyorsanız bir bilene yaptırın. Bir de launch CSM kapalı olmalı. Yani tam anlamıyla UEFI mod kullanmalısınız. Eski versiyonlarda çalışmıyor anladığım kadarıyla.

BIOS güncelleyin. BIOS sürümünüz eski olmalı. Anakartınızın BIOS sürümlerini kontrol ettiğimde bunu görebiliyorum. Son sürüme güncelleyin ReSize BAR göreceksiniz.

3900X.

BIOS güncelleyin. BIOS sürümünüz eski olmalı. Anakartınızın BIOS sürümlerini kontrol ettiğimde bunu görebiliyorum. Son sürüme güncelleyin ReSize BAR göreceksiniz.

Nasıl güncellendigini bilmiyorum işte problem orada :D

ASUS EZ Flash 3 Utility var oradan mı güncelliyoruz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmiyorsanız dokunmayın. Özelden ulaşabilseydim tarif ederdim.
3900X.

Nasıl güncellendigini bilmiyorum işte problem orada :D

ASUS EZ Flash 3 Utility var oradan mı güncelliyoruz?

Arkadaşın bütün sorunları çözüldü. Tekrar hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmanız dileklerimle..

son gelen güncelleme sonrasi pc kitlenmeye basladi açiliyor 5 sn sonra kitleniyor karti devre dışı biraktim stabil çalisiyor güvenli modda stabil çalisiyor karti aktiflestirdigimde 10 15 dk sonra kitleniyor windows güncelledim bios güncelledim sonlara dayadim yok olmuyor kart bi kendine gelemedi şaştim kaldim pc yi yeniden baslatmaya çekinir oldum bekleme moduna aliyor görüntü vermiyor 4 5 defa kapatip acinca acilliyor acilinca kitleniyor benim gibi sorun yaşayan varsa çözdüyse yanitlayabilirmi rica etsem youtube larada baktim yok bi çözüm (amd chipset)
@derbeder04

Son düzenleme:
son gelen güncelleme sonrasi pc kitlenmeye basladi açiliyor 5 sn sonra kitleniyor karti devre dışı biraktim stabil çalisiyor güvenli modda stabil çalisiyor karti aktiflestirdigimde 10 15 dk sonra kitleniyor windows güncelledim bios güncelledim sonlara dayadim yok olmuyor kart bi kendine gelemedi şaştim kaldim pc yi yeniden baslatmaya çekinir oldum bekleme moduna aliyor görüntü vermiyor 4 5 defa kapatip acinca acilliyor acilinca kitleniyor benim gibi sorun yaşayan varsa çözdüyse yanitlayabilirmi rica etsem youtube larada baktim yok bi çözüm (amd chipset)
@derbeder04

Bios güncellemesi yaptığınız için BIOS default ayarlardadır. Resizebar aktifleştirdiğinizden emin olun.

Bilgisayarınızı "Güvenli Modda" açarak "DDU programı" ile driver kaldırın.

Normal Windows ortamında Tamamen driver temizlendikten sonra aşağıdaki son kararlı sürümü indirip kurun.

Bios güncellemesi yaptığınız için BIOS default ayarlardadır. Resizebar aktifleştirdiğinizden emin olun.

Bilgisayarınızı "Güvenli Modda" açarak "DDU programı" ile driver kaldırın.

Normal Windows ortamında Tamamen driver temizlendikten sonra aşağıdaki son kararlı sürümü indirip kurun.

resizebar aktiflestirdim güvenli modda ddu ile kaldirip yeniden temiz kurulum yaptim ama kurulum bittiginde ekran gidip geldi yeniden baslat önerilen sekmesine tıklıyamadan yine kitlendi tekrar açtim aygıt yöneticisinden devredışı birakdim karti stabil çalisiyor flashdiskle yeniden driver yükledim yeniden baslatmadim bu sefer şuan kitlenme olmadi ama yarin nasil veya şimdi yeniden baslatsam nasil olur bilmem artik pc kapatmaya çekinir oldum uyku moduna aliyorum bekleme moduna alip ekran gelmiyor reset atmak zorunda kaliyorum anlamadim gitti bi yazılım cakişmasi var bir birini engelliyor ama ne hiç bir fikrim yok yarin format atip 10 home yüklicem geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

resizebar aktiflestirdim güvenli modda ddu ile kaldirip yeniden temiz kurulum yaptim ama kurulum bittiginde ekran gidip geldi yeniden baslat önerilen sekmesine tıklıyamadan yine kitlendi tekrar açtim aygıt yöneticisinden devredışı birakdim karti stabil çalisiyor flashdiskle yeniden driver yükledim yeniden baslatmadim bu sefer şuan kitlenme olmadi ama yarin nasil veya şimdi yeniden baslatsam nasil olur bilmem artik pc kapatmaya çekinir oldum uyku moduna aliyorum bekleme moduna alip ekran gelmiyor reset atmak zorunda kaliyorum anlamadim gitti bi yazılım cakişmasi var bir birini engelliyor ama ne hiç bir fikrim yok yarin format atip 10 home yüklicem geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

Sisteminizde daha önce kullandığınız ekran kartı sürücüsü varsa güvenli moddan ddu ile kaldırmanızı tavsiye ederim. Genelde çakışma ya eski driver varsa olur ya da farklı indirme yerlerinden indirilen driverlar ile olur. Driverları her zaman üreticinin kendi sitesinden son sürümü indirerek kurun. Başka platformlardan indirmeyin, kurmayın.. Sisteminizde önemli uygulamalarınız yoksa veya yeniden kurmak sizin için sorun olmayacaksa en temizi sıfırdan windows kurmak. Verdiğim siteden driver indirip kurduğunuzda sorun olmaması gerekiyor. Beta sürücüleride tercih etmeyin. Kararlı sürüm en iyisi (WHQL)

Geri
Yukarı