Intel Atom işlemcili sistem için işletim sistemi önerisi

antiX Linux. Windows XP desteklenmeyen, yıllar içerisinde virüs yuvası haline gelmiş bir işletim sistemidir. Windows 10 tavsiye edenlere gülüyorum sadece.

Atom işlemci kullanmış biri olarak Linux'u tavsiye etmem. Atom bilgisayarlar özel olarak Windows 7 starter için dizayn edildi. Linux'un en düşük işletim sistemini de kursam verim alamazsın çünkü bunların grafik işlemcileri Linux ile kurulamıyor. O yüzden de videolar 480 de bile takılıyor. Yani hiçbir şekilde uyumluluk yok. Linux yazanların çoğu bu bilgisayarı kullanmamıştır ne olduğunu bile bilmiyordur. Deneyimli biri olarak tavsiyem en iyi tercih Windows olacaktır. Orijinalini bozma.

Burada söyledim tekrarlıyorum. Çoğu arkadaş ezbere antix Linux yazmış ya da 150-200 MB RAM tüketen işletim sistemlerini sıralamışlar. Ama bir şey kaçırıyorsunuz. Bunu deneyimlemiş birisi olarak Linux'un atom işlemci desteği yok. Grafik sürücüsü(ortam hızlandırıcısı) kurulamadığından takıla takıla 480p de video izletiyor. YouTube ya da sabit disk dahil hiç video izlenmeyecekse kesinlikle hızlılar. Ama birkaç video izleyecek birisi için Windows 7 starterdan başkası yalan.

Bırak Allah aşkına! Windows XP doğru düzgün Google açamıyor. Siz burada "vöndövz ekspi" diyorsunuz. 8 yıl önce desteği bitti. Virüs yuvası.

Sana neden Windows XP dendiğini açıklayayım, elimde Intel atom 1GB RAM'li laptop vardı ekran kartı vesaire aynı ben buna Windows 7 starter, Windows 8.1, Linux Mint, tiny Linux ve birkaç tane daha Linux denedim fakat hiçbiri stabil çalışmıyor Windows 8.1 diğerlerine göre çok daha iyi performans veriyor fakat onlada bir Chrome açman la birlikte işlevsiz hale geliyor dediklerim 1GB RAM olan modeller için geçerlidir ve bazı modeller 2 GB RAM desteklemiyor, o nedenle Windows XP kurulmasını bende tavsiye ediyorum belki Web'de gezemez ama en azından Windows da düzgünce işini halledebilir basit offline programları kullanabilir hatta az tüketim sağlayan bir tarayıcı varsa basit web işlerini de yapar.
Bunu önermenin bilgisayarcı kafasıyla bir alakası yok.

Burada söyledim tekrarlıyorum. Çoğu arkadaş ezbere antix Linux yazmış ya da 150-200 MB RAM tüketen işletim sistemlerini sıralamışlar. Ama bir şey kaçırıyorsunuz. Bunu deneyimlemiş birisi olarak Linux'un atom işlemci desteği yok. Grafik sürücüsü(ortam hızlandırıcısı) kurulamadığından takıla takıla 480p de video izletiyor. YouTube ya da sabit disk dahil hiç video izlenmeyecekse kesinlikle hızlılar. Ama birkaç video izleyecek birisi için Windows 7 starterdan başkası yalan.
Intel Atom N270'lü cihaza SSD + 2 GB RAM takviyesi yaptım her sistemi denedim neredeyse en iyisi Windows 7 Starter dediğiniz gibi ama o da yine video izlerken vs kasıyor CPU hep %100'de. Windows 7'nin diğer sürümleri bile kasıyor Starter'de bayağı uyumluluk kasılmış sanırım.

Geri
Yukarı