Intel CEO’su Krzanich İstifa Etti

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
CEO pozisyonundan ayrılan Brian Krzanich’in yerini Robert Swan alacak. Intel CEO’su Brian Krzanich beklenmedik bir şekilde istifa etti. İstifanın sebebinin ise Krzanich’in geçmişte bir çalışanıyla yaşadığı ilişki olduğu ortaya çıktı. 1982 yılında mühendis olarak Intel’de çalışmaya başlayan Krzanich, 2013’ten bu yana Intel’in başındaydı. Krzanich’in yerini Intel’in Finans Baş Sorumlusu (CFO) Robert Swan dolduracak. Swan da […]

Devamı: Intel CEO’su Krzanich İstifa Etti
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

CEO pozisyonundan ayrılan Brian Krzanich’in yerini Robert Swan alacak. Intel CEO’su Brian Krzanich beklenmedik bir şekilde istifa etti. İstifanın sebebinin ise Krzanich’in geçmişte bir çalışanıyla yaşadığı ilişki olduğu ortaya çıktı. 1982 yılında mühendis olarak Intel’de çalışmaya başlayan Krzanich, 2013’ten bu yana Intel’in başındaydı. Krzanich’in yerini Intel’in Finans Baş Sorumlusu (CFO) Robert Swan dolduracak. Swan da […]

Devamı: Intel CEO’su Krzanich İstifa Etti
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Sanki mutlu oldum gibi. 9. Nesil AMD'yi bitiren bir hamle falan oluyormuş. Intel tekrar eski günlerine dönüyormuş, ne kadar da güzel olur :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmişte bir şirket çalışanı ile ilişkisi olduğu ortaya çıkan Intel CEO'su Brian Krzanich, şirket yöneticilerine uygulanan 'çalışanlarla yakın ilişkiye girmeme' kuralını ihlal ettiği gerekçesi ile incelemeye alınmıştı.

Biraz da şeytanın avukatlığını yapacak olursak, şayet işler son derece yolunda gitseydi ve söz verdikleri gibi, 10 nanometre üretimiyle yüksek performanslı işlemcileri tüm kullanıcı kitlelerine sağlayabilmiş olsalardı kimsenin üstünde durmayacağı bir ilişki olacağını tahmin ediyorum. Sonuçta doğal olarak başarısız bir yönetimin her kusuru sorgulanmaya başlar bir noktadan sonra.

Bir diğer yandan da, asıl sebep bu olsun veya olmasın, her iki durumda da, son yıllarda neredeyse her hamlesi kullanıcı düşmanı haline gelen bir firmanın içinde bulunduğu durumu özetlemesi açısından manidar buluyorum.

AMD 7 NM üretim bandına geçmeye hazırlanırken, İntel henüz 10 nm için bir alt yapı kuramamış durumda. Asıl neden bu olabilir.

Intel bitti hiç bir açığı kapatamadık, sonra ki nesillerde de aynı sorunlar var, top başkasında patlasın demiştir bence. AMD sağ olsun, Ryzen hamlesi tarihte ki en iyi ikinci hamlesiydi sanırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı