Intel Core 2 Duo E7500 overclock başarsızlığı

Txter

Centipat
Bugün bir takım ayarlar yapmaya karar verdim. Overclock profile seçeneğiniyle overclock yaptım. Voltajı otomatiğe aldım. %5 overclock seviyesiyle bir sıkıntı yaşamadım. %10 alınca işler tersine gitti. Bilgisayar yeniden başlamadı. Fişten çıkarıp taktım ve açtığımda BIOS'a girdim. Eski düzenine getirdim. Overclock başarısızlığı voltaj otomatik olduğundan mıdır?

Sistem:
-Intel Core 2 Duo E7500 2.93 GHz.
-ASUS P5G41C-MLX
- 2x2 GB RAM 1333 MHz.

Yüzde olarak değil de overclock değerini kendiniz girin. Ayrıca bilmiyoranız çok ellemeyin voltajı.

Yüzde olarak değil de overclock değerini kendiniz girin. Ayrıca bilmiyoranız çok ellemeyin voltajı.
Yüzde ile girmenin sebebi meraktandır. Voltajın temel kurallarını biliyorum. Fazla voltaj zarardır. Daha doğrusu, kısa devre veya işlemciyi yakma gibi durumlar söz konusu. Her voltaj kademesinin bir MHz sınırı var. Asıl sorum şu olacak. Bilgisayar açılmazsa voltaj vermeli miyim?

İşlemciyi bozabilirsiniz diye vermeyin dedim.
Durduk yere fazla voltaj vermem. Bu yüzden dikkatli olmaya çalışıyorum. CPU MHz değerini her denemede +1 artırmayı planlıyorum.
Durduk yere fazla voltaj vermem. Bu yüzden dikkatli olmaya çalışıyorum. CPU MHz değerini her denemede +1 artırmayı planlıyorum.
Bu gidişat ile doğru overclock yapabilir miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı