Intel Core i5 1035G1 throttle sorunu

Abraham Stinson

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Bölüm: Dijital Oyun Tasarım
Merhabalar, sistemim:
Intel Core i5 1035G1.
8 GB 2666 MHz.
MX 330 2 GB.
1TB HDD + 256 SSD.
Bu sistem ile Bannerlord, Battlefield 1 oynuyorum. Bannerlord'da az olsa da soğutucu kapalı olduğunda oyun açıldıktan 30-35 dk sonra throttle oluyor ve Battlefield 1'de de aynı sorunlarım var (soğutucu açık olsa bile) ve işlemci sıcaklığım 80; Max 85 derece gördüm.
Bazı arkadaşlar bana throttle stop tavsiye ettiler bende ayarlamaları yapıp kullanmaya başladım ama nafile 30-35 dk 40-45 dk'ya çıktı ve işlemci GHz'im 0, 99'a düştü. Oyunda FPS düşüşü yaşamadım ama FPS düşmesi biraz olsa arttı. Nasıl düzletirim? Bazıları voltaj düşürmeden bahsetti fakat laptopa zarar veririm diye korkuyorum.
(Throttle: İşlemcinin ısındıktan sonra işlemcinin kendisini kısması. Bende 0,19 GHz'e kadar düştü ve oyunlarda 5-10 FPS aldım 1-2 dakikalık.)
Cevap verecek yokmu ;(.

Oyun için tasarlanmış bir laptop olmadığı için mümkün olduğunca güç tasarrufu modunda oynayın ki işlemci sıcaklığı daha da artmasın. Onun dışında soğutucu da var yapabilecek pek bir şey yok. Undervolt fayda sağlar ancak 10. nesil Intel işlemcilerde voltaj kontrolü kapalı.

Oyun için tasarlanmış bir laptop olmadığı için mümkün olduğunca güç tasarrufu modunda oynayın ki işlemci sıcaklığı daha da artmasın. Onun dışında soğutucu da var yapabilecek pek bir şey yok. Undervolt fayda sağlar ancak 10. nesil Intel işlemcilerde voltaj kontrolü kapalı.
Hadi bee neyse warband dan devam edeceğiz şöyle birşey var sabahları soğuk olduğu için çok iyi oluyor :D.

Hocam sizin bir üst modelinizi kullanıyorum ve tek fark SSD. Ben de bu sorunu yaşıyordum ama sonradan çözdüm. İsterseniz rehberime bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı