Intel Core i5 13400F oyunda 76-80 derece arası ısınıyor

attackhan

Centipat
Daha fazla  
Yeni bir kasa sipariş ettim geldi 1 haftadır kullanıyorum. Sadece War Thunder da deneyebildim fakat yüzde 30'larda kullanımda olmasına rağmen 75 ve 82 dereceler içerisinde ısınıyor normal mi? Sorun yaşar mıyım? Stok soğutucu mevcut.

Hocam genelde stok soğutucuların performansı çok kötü. Sizde de olduğu gibi. Kısa vadede problem olmaz ama uzun vadeli kullanım için uygun fiyatlı soğutucular öneririm. Hava soğutucu rahatlıkla soğutacaktır.

Sıvı soğutucu var mı ? Eğer yok ise büyük ihtimal ile o yüzden oluyordur bu sıcaklıklar. Kesinlikle satın alın inanılmaz fark ediyor.

Hocam genelde stok soğutucuların performansı çok kötü. Sizde de olduğu gibi. Kısa vadede problem olmaz ama uzun vadeli kullanım için uygun fiyatlı soğutucular öneririm. Hava soğutucu rahatlıkla soğutacaktır.
İleride işlemciyi yükseltirim diye sıvı soğutucu almamıştım umarım bir sıkıntı yaratmaz orta vadede..

Bende de 12400f var. Stok soğutucu ile 75-80 derecelerdeydi. İçim rahat etmediği için Se 214xt aldım şu anda 54-55 derece oluyor maximum. Çok memnun kaldım. Fiyatı da en uygun soğutuculardan düşünürseniz;

i7 ye geçerken almayı düşünüyorum inşallah :)
Hocam şöyle söyleyeyim. Ben genelde hikayeli oyunlar ve fps tarzı oyunlar oynuyorum. 13700K işlemcim var. Soğutucu olarak da Arctic Freezer eSports 34 kullanıyorum. Soğutma performansı bana göre gayet iyi. Sıvı soğutucu elbette daha iyi performans gösterecektir ama render vs almıyorsanız hava soğutucu şu anlık kafi.

Yeni bir kasa sipariş ettim geldi 1 haftadır kullanıyorum. Sadece War Thunder da deneyebildim fakat yüzde 30'larda kullanımda olmasına rağmen 75 ve 82 dereceler içerisinde ısınıyor normal mi? Sorun yaşar mıyım? Stok soğutucu mevcut.
Merhaba, bende i5-13500 li kasa siparişi vereceğim, 240mm sıvı soğutucu yeterli olacak mıdır? ya da sıvı soğutucuya ihtiyacım olur mu?

Geri
Yukarı