İntel Core i5-3470 - ATI HD6570 Sistem Nasıldır?

GrkmGuney

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim tanıdığım bi bilgisayarcının paraya ihtiyacı varmış, bana böyle bir sistem teklif etti 850 TL diyor. Sizce nasıl ?

İşlemci: İntel Core i5-3470 Processor (5M Cache, ıp to 3.60 GHz)
Ram: 8 GB DDR3
Ekran Kartı:ATI HD6570 2 GB
Hdd: 1 TB SATA
İşletim Sistemi: Windows 8.1 Update2 64 Bit
Optik Sürücü: DVD RW
Fiyat: 850 TL

Ekran kartı biraz kötü onun yerine mesela işlemci ve ekran kartını söküp AMD A10 7870k taksam daham ı iyi olur? Fiyat farkı olur mu? Ya da mesela bu sisteme bir ekran kartı önerir misiniz?

İyi Forumlar.

İşlemci eski olmasına hala güçlü bir işlemci. Ekran kartı değiştirmen senin için daha iyi olur. A10-7870K içindeki ekran kartı HD 6570'den daha fazla performans verir. Ancak İ5 3470 çok daha güçlü bir işlemci. En mantıklı seçim ekran kartını değiştirmek olur.

i5 3470 'ü ben kullanıyorum. Oyunlarda bir problem yaşamadım. Tavsiyem bilgisayarcıdan ekran kartsız fiyat istemeniz, eğer PSU yeterse güçlü ekran kartlarıyla iyi performans alırsınız.

Eğer PSU 400W üstü ve 80+ sertifikalı bir PSU ise alınabilir. PSU' yu bilmeden ekran.kartı takmak riskli kalitesiz 250W' lık bir PSU olduğunu düşünsek sonuçları sistemi kaybetmek bile olabilir. PSU önemli.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı