Intel Core i5 3470 vs Intel Core i3 3220

Bunlar mı yanlış doğru mu anlıyorum?
Evet onlar çıktığı zamanki fiyatlar. Şuan sıfır olarak 8. nesil bile bulmak zor.

AMD'nin yeni çıkarttığın 12Nm Ryzen 5 1600'ü tercih edebilirsin.OC'suz halinde neredeyse Ryzen 5 2600 ile aralarındaki fark %1.

Dostum İntel almaya karar verdim. Zaten 2.el alacağım için en fazla 300 TL olacak şekilde en iyi işlemci modelini arıyorum ondan dolayı en baştaki soruyu sordum.

Dostum İntel almaya karar verdim. Zaten 2.el alacağım için en fazla 300 TL olacak şekilde en iyi işlemci modelini arıyorum ondan dolayı en baştaki soruyu sordum.
Elinde anakart var mı ? Yoksa ona göre işlemci önerebilirim. 3. nesil destekli anakartın varsa üstte attığım linkten ucuza İ5 alabilirsiniz.

10-20 gün beklerim dersen buradan almanı öneririm. Satıcı güvenilir yorumlardan da belli oluyor zaten 😀

Yani İ5 daha iyi diyorsunuz doğru mu? Bir de 100 TL için 20 gün beklemek hiç istemiyorum. Önceden olsa sabrederdim ama 10 yıllık bir bilgisayara daha fazla katlanmak istemiyorum. :)

Elinde anakart var mı ? Yoksa ona göre işlemci önerebilirim. 3. nesil destekli anakartın varsa üstte attığım linkten ucuza İ5 alabilirsiniz.

Anakart seçiminide şu ikisi arasından 1600 Mhz RAM desteklediği için Esonic tercih etmek istiyorum. Sizce yanılıyor muyum?

İ5 yerine bu işlemciyi ve herhangi bir X58 anakart tavsiye ederim. 3. nesil İ7 işlemciyi bile çok rahat geçebilecek güçlü bir sunucu işlemcisi.

Ben yurtdışı linki attım ama TR üzerinden de bulabilirsiniz ama TR de fiyatlar ne kadar bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı