Intel Core i5 3470 vs Intel Core i3 3220

İ5 yerine bu işlemciyi ve herhangi bir X58 anakart tavsiye ederim. 3. nesil İ7 işlemciyi bile çok rahat geçebilecek güçlü bir sunucu işlemcisi.

Ben yurtdışı linki attım ama TR üzerinden de bulabilirsiniz ama TR de fiyatlar ne kadar bilmiyorum.

Allah'ım sürekli fikir değiştiriyorum. Bir türlü alamıyorum şu parçaları geçen LGA775 Xeon İşlemciyi alacaktım. Ondan vazgeçtim İntel İ3-İ5'e döndüm çok kararsızım. 😔

Allah'ım sürekli fikir değiştiriyorum. Bir türlü alamıyorum şu parçaları geçen LGA775 Xeon İşlemciyi alacaktım. Ondan vazgeçtim İntel İ3-İ5'e döndüm çok kararsızım 😔
LGA775 Xeon işlemcileri zaten pek önermem güçlü işlemciler değil. X58 anakart ve Xeon işlemcileri ise düşük bütçede yüksek performans için önerebilirim. İ5 bile alsanız bir süre sonra yetersiz gelecek. Bu işlemci ile 4.5GHz gibi acayip değerlere OC yapıp güncel R5-İ5 işlemcileri bile geçenler var 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı