Intel Core i7-10750H CPU ısınıyor

EXPIRESSO

Centipat
Termal macunu daha yeni değişmesine rağmen sıcaklık 90 dereceye kadar çıkıyor. Bilgisayar modeli Monster Abra A7 v11.2

• Intel i7-10750H-2, 60GHz Turbo Boost ile 5, 0GHz.
  • NVIDIA GTX1650 Refresh 4 GB GDDR6 (2020 sürümü)
  • 17, 3" FHD 1920x1080 144Hz IPS mat LED ekran.
  • 8 GB (1x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 250GB WD Blue SN550 M.2 SSD.
  • FreeDOS (işletim sistemi bulunmamaktadır)
  • 3 adet disk desteği (2X M.2 SSD + 1X 2.5" disk)

Hocam Monster Abra serisi ısınıyor. Monster alacaksan en azından Tulpar serisi alman lazım ki o seride de fazlasıyla ısınan model var. Özetle Monster alınmaz. Soğutucu almanı öneririm. Normalde sana u. V. Önerirdim ama 10.nesil Intel işlemcilerde u. V. Yapamıyorsun, bir güvenlik açığı yüzünden kapattılar. Tavsiyem kaliteli soğutucu alman. Bir ihtimal 5-8 derece sıcaklık düşüşü sağlar sana.

Monster almasaydın keşke. Şimdi gelip 2 cahil kişi gelip saçmalama Monster harika falan demesin. Tepemi attırmayın haa.

Hem Abra gibi sorunlu bir seri hem fazla voltajdan folayı ısınan o işlemci. Zaten Monster markasının soğutması ortada sadece 2 3 modelinde soru yok denilebilir onlar da Tulpar adı altında. ThrottleStop indirip undervolt yapabilirsiniz. Altına soğutucu alabilirsiniz. Belki vakumlu soğutucu alabilirsiniz ama onlarında zarar verdiği söyleniyordu emin değilim. Masrafsız bir şey olmasını isterseniz ThrottleStop'tan UV ve laptopun altına hava alması için destek koyabilirsiniz. Bu arada hiçbir şekilde Monster laptop alınmasını önermem.

Hem Abra gibi sorunlu bir seri hem fazla voltajdan folayı ısınan o işlemci. Zaten Monster markasının soğutması ortada sadece 2 3 modelinde soru yok denilebilir onlar da Tulpar adı altında. ThrottleStop indirip undervolt yapabilirsiniz. Altına soğutucu alabilirsiniz. Belki vakumlu soğutucu alabilirsiniz ama onlarında zarar verdiği söyleniyordu emin değilim. Masrafsız bir şey olmasını isterseniz ThrottleStop'tan UV ve laptopun altına hava alması için destek koyabilirsiniz. Bu arada hiçbir şekilde Monster laptop alınmasını önermem.
Hocam U.V. yapılamıyor 10.nesilde. İntel güvenlik açığı sebebi ile kapadı.

İnternet hakkında bir bilgisi olan birisi varsa şu an forumda benim son açtığım Valorant ping ve ısınma sına bakabilirsen sevinirim. Öne çıkardım ama pek yardımcı olmadı arkadaşlar galiba mussit değiller. Canları sağ olsun.

Geri
Yukarı