Intel Core i7 10875H Monster Notebook cihazlarının ömrü ne kadar?

Marka algısına kapılıp, fanın altına hava girişi koymayan, koyduğu ekran kartına göre heatsinkten çalıp 1650'si bile cayır cayır yanan, 3550H işlemcisiyle RTX 2060 kartının birleştiği üstün mühendislik ürünleri ortaya koyan firmalara fazladan para kaptırmayın. Her sene markalar yeni tasarımlar ortaya koyuyor. Geçen sene çok iyi olan bir seri bu sene kronik sorunlarla saçma sapan tasarımsal hatalarla gelebiliyor.

Türk firması. Fakat çoğu her şeyi TongFang ve Clevo markasından alıyor. Bütçe varsa ASUS ROG ve MSI Gaming' in dışına çıkmayın.

i7-10875H sizin için zorunlu mu? Render, kurgu vb. işlemler yapıyor musunuz? İşlemciye yük bindiren yazılımlar mı çalıştırıyorsunuz? Oyun oynuyor musunuz?
Marka algısına kapılıp, fanın altına hava girişi koymayan, koyduğu ekran kartına göre heatsinkten çalıp 1650'si bile cayır cayır yanan, 3550H işlemcisiyle RTX 2060 kartının birleştiği üstün mühendislik ürünleri ortaya koyan firmalara fazladan para kaptırmayın. Her sene markalar yeni tasarımlar ortaya koyuyor. Geçen sene çok iyi olan bir seri bu sene kronik sorunlarla saçma sapan tasarımsal hatalarla gelebiliyor.
ASUS TUF Gaming laptoplar kötü. Fakat ROG serisi iyi.

Türk firması. Fakat çoğu her şeyi TongFang ve Clevo markasından alıyor. Bütçe varsa ASUS ROG ve MSI Gaming' in dışına çıkmayın.

i7-10875H sizin için zorunlu mu? Render, kurgu vb. işlemler yapıyor musunuz? İşlemciye yük bindiren yazılımlar mı çalıştırıyorsunuz? Oyun oynuyor musunuz?

ASUS TUF Gaming laptoplar kötü. Fakat ROG serisi iyi.
Evet. Dediklerinizin hepsini yapıyorum.

Merhaba. Monster Notebook'ların kullanım ömrü kaç yıldır? Bazıları 2 sene sonra anakartın arıza verdiğini söylüyorlar. Casper'ın bir tık üstü olduğunu söylüyorlar. Bir MSI veya ASUS kadar kaliteli değilse, o zaman neden hala Monster alan ve kullanan var?

Bu özelliklerde 13.000 TL'ye 5-6 sene veya üzeri dayanabilecek bir Gaming laptop yok mu?

İşlemci: Intel Core i7 10875H

Ekran kartı: NVIDIA RTX 2060

RAM: 16 GB (2x8)

Ekran boyutu: 15.6 inç veya 17.3 inç (fark etmez)

Ekran türü: IPS

Monster servisi >>> MSI servisi bu arada ve ömür boyu bakım hizmeti de var diye biliyorum ama servisi çok iyi şahsen ben alırdım.

Monster 2 sene dayanırsa şükret diyen vardı. 5 Sene ve üzeri dayanmaz mı?
Garantiden sonra cortladığını bazı Ekşisözlük yazarları söylemişti. Eğer agresif birisiysen en fazla 1 hafta dayanır. Bu fiyat bandında tek alabileceğin bu. i7-10750H RTX 2060 bir tane ROG laptop var. 2C/4T sana çok fark ettirmeyecekse o modeli al.

ASUS ROG Strix G15 G512LV i7-10750H 8GB 1TB RTX 2060

RAM biraz sıkıntı olabilir. RAM Teknik Servis ile yükseltilebilir veya alırsanız CPUID CPU-Z programıyla uyumlu RAM bulabiliriz.

Garantiden sonra cortladığını bazı Ekşisözlük yazarları söylemişti. Eğer agresif birisiysen en fazla 1 hafta dayanır. Bu fiyat bandında tek alabileceğin bu. i7-10750H RTX 2060 bir tane ROG laptop var. 2C/4T sana çok fark ettirmeyecekse o modeli al.

ASUS ROG Strix G15 G512LV i7-10750H 8GB 1TB RTX 2060

RAM biraz sıkıntı olabilir. RAM Teknik Servis ile yükseltilebilir veya alırsanız CPUID CPU-Z programıyla uyumlu RAM bulabiliriz.
Bilgisayar hardcore'uyumdur evet... 😂😂Yani benchmark ile test yapan, keyfi olarak işlemci stres testi yapan biriyim. 4K 60 FPS Video edit yapan biriyim... Oyunları Ultra ayarlarda oynamak isteyen biriyim... Üstüne Ultra ayarlardayken 60 FPS'nin altına inmeden oyun içi video kaydı veya canlı yayın yapmak isteyen biriyim...
Karekter olarak tipik bir Adana erkeğiyim desem yalan olmaz...

Son düzenleme:
10875H Intel'in dizüstü cephesinde en güçlü işlemcilerinden biridir, tavsiye istendiğinde şahsen Intel alınacaksa mutlaka o işlemciyi almalarını önerdim çünkü dizüstünde işlemcinin gücü gerçekten önem arz ediyor. Bazı arkadaşlar markaların avukatlığı yapmış. Hangisi ne zaman Monster kullandı bilmiyorum ama şunu diyebilirim; birçok arkadaşım Monster aldılar ve ne bakım ne de başka bir şey yaptırmadıkları halde o cihazlar hala çalışıyor ve bir sorun yaşamadılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı