İntel core i7 3770 kaç çekirdekli ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşım ya siz okuduğunuzu anlamıyorsunuz ya da ben anlatamıyorum. DOSTUM TURKCE KLAVYE DESTEGI OLMAYAN BIR LAPTOP KULLANIYORUM. TURKCE KARAKTER KULLANAMIYORUM. Beni Türkçe kullanım kurallarına uymadığım için banlayan Moderator ya da yöneticiye de teşekkürler. Ne kadar gereksiz bir insan kitlesi olduğunuzu ispatladınız.
Size başarılar diliyorum.

2 günlük ceza aldınız sadece. Cezanız bittiğinde foruma yazmaya devam edebilirdiniz. Dahil olduğunuz her yerin kurallarına uymanız gerektiği gibi dahil olduğunuz internet topluluklarının kurallarına da uymanız gerekmektedir. Kurallar üye olduğunuz anda size bir özel mesaj ile iletiliyor ama anlaşılan okumayı pek sevmiyorsunuz... Kulaktan dolma daha işinize geliyor.

Forum kurallarımız:

https://www.technopat.net/forum/internet-erisimi/2903-internet-forum-kurallari.html

Şimdi arkadaş bunu için mi üye oldu?

2 günlük ceza aldınız sadece. Cezanız bittiğinde foruma yazmaya devam edebilirdiniz. Dahil olduğunuz her yerin kurallarına uymanız gerektiği gibi dahil olduğunuz internet topluluklarının kurallarına da uymanız gerekmektedir. Kurallar üye olduğunuz anda size bir özel mesaj ile iletiliyor ama anlaşılan okumayı pek sevmiyorsunuz... Kulaktan dolma daha işinize geliyor.

Forum kurallarımız:

https://www.technopat.net/forum/internet-erisimi/2903-internet-forum-kurallari.html

Sayın Burak ALKAN arkadaşımızı bi dövsem acaba ben 1 ay ceza alabilirmiyim:D
En iyisi RECEP abiyi döveyim daha fazla ceza alırım:)
Kavga etmeden, şu HT olayını öğrenmem mümkün olmayacak mı?

HT özetle en iyi ihtimalle %10 performans artışı sağlayan, işlemci çekirdeğine fazladan ön bellek ve instruction set ataması ile yapılan bir olay. Fakat ismi kadar hiper bir performans sunmuyor :)

HT özetle en iyi ihtimalle %10 performans artışı sağlayan, işlemci çekirdeğine fazladan ön bellek ve instruction set ataması ile yapılan bir olay. Fakat ismi kadar hiper bir performans sunmuyor :)

Bu konu ile ilgili olarak, matematik işlemler ile ilgili bir kaynağınız var mı sayın BALTAŞ?
Video işleme oyun vb. gibi konularda yapılan testlerden bahsetmiyorum.

Ne kadar iyi bildiğinizi, sizin gibi mühendisleri eğiten İTÜ gibi kurumlar tarafından yazılan makaleler sayesinde daha iyi anlaşılıyor.

Bu cümle ile zaten ukalalığınızı ve ezikliğinizi göz önüne seriyorsunuz.

Türkiye'deki üniversitelerde verilen eğitimi çok iyi biliyorum, siz hiç merak etemyin. Mezun olduğunuz bölümü bitirenler bu yobaz ülkede ancak pazarda limon satabilir maalesef. Eğitimi veren hocalar da kitaplarının arasından küf mantarı düşen tipler...

Olay şu ki, ortada bir transistör sayısı yok. Transistörler sadece çekirdekler için kullanılıyor. Yazıda geçen bileşenler için milyonlarca transistör harcamaya gerek yok...

Bizden daha gerekli bir insan olduğunuzda sizi TV'de görürüz belki. Kusura bakmayın ama burası iki tane ağdalı söz edip Transistörleri bölüştürerek insanları kandırabileceğiniz basit yerlerden değil. Size ekmek çıkmadı buradan, yazık. Oysa ki ne hava atmak umutlarıyla gelmiştiniz... Mekatronik falan...

Sizin gibi tipleri üniversitede çok iyi tanıdım. Hiç unutmam, bir gün yine sizin gibi egoist bir mühendis, CD'nin AutoRun simgesine kendi resmini koymaya çalışıyordu. Çocuğu tanımadığım için arkadaşıma dedim ki ben biliyorum, yardım edeyim. "Yok, yardım etme, o şimdi kendi yapması lazım..." demişti. İşte o gün mühendislik bölümü okuyanların ne kadar ezik ve egoist olduklarını daha iyi anladım...

Üniversite tercih kitapçığında Mekatronik bölümünü gördüğünüzde herhalde Casper bilgisayardaki 16 GB RAM'i görüp "Üff bununla arkadaşlarıma nasıl hava atarım" düşüncesinde olan gençler gibi sevinmişsinizdir... Yazık. İddiaya varım, sizin ekşisözlük üyeliğiniz de vardır... Malum, ancak orada ispatlarsınız kendinizi...

Arkadaşım ben sana ne kadar cevap yazarsam yazayım sen hala bana Vikipedi’lerden okudukların ile gelip hayır sen bilmiyorsun diyeceksin.

Bizler hocaların verdikleriyle kalsaydık 1. dönem derslerini 5. dönemde bitiremezdik.

"Manavda limon satmak" Göreceli bir olaydır. Seninle simdi gelip bunun tartışmasını da yaparsak isin içinden çıkamayız. Dediğim gibi ben buraya geldim ve bir post attım. Sizler geldiniz iğneleyici yorumlar ile aşağıladınız. Belki bunu ilk sen yapmadın ama yapan eleman kendini iyi biliyor.

Seviyesizlik kelimesi de görecelidir. Öğle saati 12de "Hadi iyi aksamlar" diyen bir eleman bana göre gelmiş Sahan Gökbakar tadında espri yapmış, sana göre dünyanın obur ucunda yaşıyor olabilir ve onun için aksam vaktidir.

Bir bilgisayar sorunsalı konusunda yorum yapan adamın düşüncelerini beğenmeyen siz gelmiş o adamın Türkçesini aşağılayarak kendinizi daha hâkli çıkartma cabasındayken, ben bunları düşünmeden sizin ile alacağım sistemin sonuçlarını paylaşmayı düşünüyordum.

Ayrıca Sayın Admin arkadaşım senin forumunun kurallarına kusura bakma ama uymak için gidip Windows indirip sistemimi bastan kurmaya hic niyetim yok. Hiç kusura bakma zekâ seviyen sanırım 3. sefer "bilgisayarımda Türkçe karakter desteği yok" deyişimi algılayıp çözebilecek seviyede değil henüz.

Sevgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç kusura bakma zekâ seviyen sanırım 3. sefer "bilgisayarımda Türkçe karakter desteği yok" deyişimi algılayıp çözebilecek seviyede değil henüz.
Bu konuda haklı olsan bile terbiyesizlik yaparak kendini haksız duruma düşürüyorsun arkadaşım.

Sorulara cevap verebildin mi? Hayır... Yanlışın ortaya çıktı mı üste çıkmak için hemen insanlara hakaret et. Dediğim gibi, yanlış forumdasın ;) Sen Frmtr'de takıl ;)

Evet. mehmet adlı arkadaşımız konuya 1-2 post atıp kaçtı ve konu şu an sapmış ve kendi halinde.

Öğle saati 12de "Hadi iyi aksamlar" diyen bir eleman

Tabi siz hala buradasınız. Genelleme yaparak dedim ve oradaki amacım ülkemiz uyuyor demek olacaktı ama siz çok zekisiniz ? Neden anlamadınız ? Vah vah...

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı