İntel Core i7-4510U CPU için IG-Platform-ID

Revolver

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. Mac kurulumunu tamamladım. Ekran kartı sürücüsünü entegre etmek için "İntel Core i7-4510U " işlemcinin "Intel HD Grapichs 4400" ID numarasına ihtiyacım var. Bana biraz karışık geldi açıkçası, nasıl bulacağımı tam anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
FakePCIID'yi indirdim içinde "Debug" ve "Release" olmak üzere iki klasör var ve ikisinin de dosyaları aynı. Hangisinin içinde ki ".kext" dosyalarını kullanmam gerekiyor? Bu işlemleri Yosemite sistemi üzerinden mi Windows üzerinden mi yapmalıyım? Son olarak "FakePCIID kurulumunu yapın" demişsiniz, bu ne kurulumu acaba? Zip'in içinde bir kurulum dosyası yok.

FakePCIID'yi indirdim içinde "Debug" ve "Release" olmak üzere iki klasör var ve ikisinin de dosyaları aynı. Hangisinin içinde ki ".kext" dosyalarını kullanmam gerekiyor?
Release olanı kullanacaksın.
Bu işlemleri Yosemite sistemi üzerinden mi Windows üzerinden mi yapmalıyım?
Yosemite üzerinden yada windows ile.
Son olarak "FakePCIID kurulumunu yapın" demişsiniz, bu ne kurulumu acaba? Zip'in içinde bir kurulum dosyası yok.
Rehberi dikkatli oku.

Söylediğiniz dosyaları "kexts" klasöründe "10.10" bölümünün içine atttım. Rehbere tekrar tekrar baktım fakat halen ne kurmam gerektiğini anlamadım. Mac konusunda acemiyim, bu kadar gelmişken pes etmek istemiyorum bir şu lanet ekran kartı problemi kaldı ve bana yazılan rehber bile çince geliyor :(

Güzel kardeşim, daha nasıl anlatalım? Rehberde bütün ayrıntılar verilmiş. Anlatsam yine aynı şeyi anlatacağım! Herşeyi adım adım yazmışım orada. Sadece panik yapma. Sakin bir şekilde dikkatlice oku.

Farklı kaynaklar denedim fakat halen bir sonuç alamıyorum ekran kartını tanıtma işleminden. Ekran kartı modülüm Mac için uyumsuz yani bir kod girerek yapamayacağım belli :)

Burayı birebir takip ettim fakat hiçbir sonuç yok, aynı şekilde 7MB olarak görünüyor ekran kartım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HD 4400 platform ID'leri:
0x04060000 Mobile
0x04120004 No connectors
0x04160000 Mobile
0x04160002 Mobile
0x04260000 Mobile
0x0A160000 Mobile
0x 0A260000 Mobile
0x0A260008 Mobile
0x0A2E0008 Mobile
0x0C060000 Mobile
0x0C160000 Mobile