GT740M IG-Platform-ID ?

dergos

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar;

Öncelikle şurdaki konum kapatılabilir. Clover Bootloader Güncelleme? | Technopat Sosyal
Yosemite kurdum sorunsuzca yani kurulum sorunsuz oldu. Şuan ayar kısmındayım.

Soruma gelecek olursak;

Ekran kartını yosemite tanıtmak istiyorum clover configurator a girdim. Ekran kartım Nvidia GeForce GT740M. Bu ekran kartının ig-platform-id'sini bulamadım. Ayrıca bu ekran kartını tanıtırken İnject İntel mi diyeceğim yoksa İnject Nvidia mı? Herkes intel hdxxxx falan diyor. Bu noluyor? Geforce'u değil bunu mu kurabiliyorum. Bu konuda teknik bilgim yok anlatabilirseniz sevinirim.

Edit: Windows üzerinden baktığımda sistemimde İntel HD 4600 varmış. ig-platform-id ye tam olarak ne yazacağım?

+ Yosemite USB olmadan boot edemiyorum. Mac içinden rehberdeki gerekli işlemleri yapıyorum. Clover içinden clover optionstan add seçeneğine basıyorum fakat boot ekranında HDD çıkmıyor, yine USB'den boot etmem gerekiyor. Sanırım bu nedenle de clover configurator üzerinden ayar kaydı yapamıyorum. USB ayarlarını değiştiriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgili @dergos , rehberler izlenmeden soru sorulmasını pek hoş karşılamam. Cidden. Hangi rehberi açarsan aç, Sosyal'de hangi konuya bakarsan bak şunu açık ve net yazıyoruz: Intel + NVIDIA sistemlerde NVIDIA çalışmaz!

Zaten NVIDIA için IG-Platform-ID diye bir şey yok. NVIDIA'yı unut. Kullanamazsın. Intel ekran kartını çalıştıracaksın ki bunun için de İşlemci modelini belirtmen yeterli. Ya da bu rehbere bakabilirsin:

Intel HD4200/HD4400/HD4600 için Yosemite Grafik Sorunu Çözümü | Technopat Sosyal

NVDA ile başlayan bütün Kext'leri silmen gerektiğini de tekrar edeyim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı