Intel Core i7 9700k ve RTX 2060 Sistem Toplama

Mucansu

Kilopat
Daha fazla  
Bir yakınım için bilgisayar dizeceğim. Daha önce birkaç tecrübem oldu fakat yanlış yapmak istemiyorum. Buyrun aşağıda belirlediğim parçalar:

-Corsair Carbide Series Spec-05 veya Phanteks Eclipse P300 Mid Tower Case Tempered Glass
-ASUS RTX 2060 Dual
-MSI B360 Gaming Plus
-Corsair 2X8 GB DDR4 3000 MHZ
-EVGA supernova G2 650W Gold
-WD Blue 500GB 2.5 SSD
- Intel Core i7 9700k
-Cooler Master Masterliquid ML240l

Eksik, yanlış, fazla bir şey varsa belirtirseniz çok memnun olurum. Anakart-RAM desteğine, Ekran kartı-Anakart sığma durumuna, Anakart-Kasa uyumuna baktım.

Bütçenizi belirte bilir misiniz?
Özellikle intel tabanlı bir sistem mi istiyorsunuz?
Monitör dahil mi sisteme?

-Yurt dışı olduğu için bütçe belirtmem mantıklı mı bilmiyorum o yüzden alabileceğimiz parçaları koymam karşılaştırma adına daha iyi olur gibi geldi.
-Özellikle intel tabanlı ve i7 9700k seçeneği sabit gibi, bu durum maalesef benden kaynaklanmıyor, alıcı kişi bu konuda ısrarlı.
-Monitör dahil değil, 144 hz 1080p bir monitör mevcut
İşlemci için z390 çipsetli bir anakart almak mantıklı olacaktır.

bu konuda kafam karıştı, b360 anakartlar uyumlu mu değil mi ? siz neden z390 çip seti önerirsiniz ?

edit : çok benzer fiyatta asus prime z390-p buldum, bunu değiştirebilirim

Dostum ramleri 3200 mhz yap ve 9700 k rtx 2060’a fazla.

evet haklısınız işlemci ekran kartına göre fazla güçlü yalnız alacak kişi bunu özellikle tembih etti, el bağlı maalesef, ramleri 3200 mhz yaptım.

Son düzenleme:
-Yurt dışı olduğu için bütçe belirtmem mantıklı mı bilmiyorum o yüzden alabileceğimiz parçaları koymam karşılaştırma adına daha iyi olur gibi geldi.
-Özellikle intel tabanlı ve i7 9700k seçeneği sabit gibi, bu durum maalesef benden kaynaklanmıyor, alıcı kişi bu konuda ısrarlı.
-Monitör dahil değil, 144 hz 1080p bir monitör mevcut

bu konuda kafam karıştı, b360 anakartlar uyumlu mu değil mi ? siz neden z390 çip seti önerirsiniz ?

edit : çok benzer fiyatta asus prime z390-p buldum, bunu değiştirebilirim

evet haklısınız işlemci ekran kartına göre fazla güçlü yalnız alacak kişi bunu özellikle tembih etti, el bağlı maalesef, ramleri 3200 mhz yaptım.
Sistemde kullanılacak işlemci çarpan kilidi açık yani hız aşırtmaya müsait. İntel "k" ibareli işlemcilerden tam performans almak için z serisi anakart alınmalı.
Z390 çipsetli anakart ile işlemciye yapılacak çok azda olsa bir hız aşırtma ile işlemciden elde edeceğiniz performans artacaktır.
Eğer fiyat farkı çok fazla yoksa ekran kartı için soğutması daha iyi olan model seçilebilir. Örnek olarak Asus ROG Strix modellerinin soğutma performansı diğer modellere göre daha iyidir.

Son düzenleme:
Merhaba yakın zamanda 9900k almayı düşünüyorum. Kullandığınız sıvı soğutma oyun içinde yükte en fazla kaç dereceyi göstermekte ? Yardımcı olup cevap verirseniz sevinirim.
Yükte hiç deneme yapmadım açıkcası. Uzun süreli oyun oynadıktan sonra 1-2 defa sıcaklığı kontrol etmiştim ama kaç derece olduğunu şuan hatırlamıyorum. Ama aklımda kaldığı kadarı ile söyleyebilirim ki gayet normal sıcaklıktaydı. Ben memnunum sıvı soğutucumdan.

Aslında ilk olarak Corsair Hydro H115i almıştım ama gelen ürün sıkıntılı olduğu için başka satıcıya yönelmem gerekti. Orada da CoolerMaster'ın aldığım modeli vardı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı