Intel Core i9-12900HK, Apple M1 Max ile Karşı Karşıya

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Intel-12.-Nesil-Alder-Lake-Mobil3-1742x1080.jpg

Intel’in en yeni amiral gemisi mobil işlemcisi Core i9-12900HK, bu platformda yalnızca AMD ile değil Apple ile de mücadele ediyor. Dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak olan işlemci test edildi ve Apple’ın M1 Max’iyle kıyaslandı. Her iki işlemci de farklı mimarilerden yararlanıyor ve doğrudan karşılaştırmalar yapmak biraz zor. Bununla birlikte Geekbench 5, HandBrake ve Cinebench R23 dahil olmak […]

Devamı: Intel Core i9-12900HK, Apple M1 Max ile Karşı Karşıya
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ben olsam Intel alırım aynı zamanda odayı ısıtabiliyor. Doğalgaz masrafına gerek yok kısacası. Şaka bir yana fark neredeyse yok güç tüketimini vb. sayınca Apple almak çok daha mantıklı gibi.
Elbette Mac tüketim, sıcaklık vb. durumlarda daha iyidir hocam. Ama fark neredeyse yok biraz yanlış olmadı mı? Ciddi bir fark görüyorum ben özellikle Cinebench'de.

Elbette Mac tüketim, sıcaklık vb. durumlarda daha iyidir hocam. Ama fark neredeyse yok biraz yanlış olmadı mı? Ciddi bir fark görüyorum ben özellikle Cinebench'de.
Evet biraz yanlış konuşmuş olabilirim. Fark var ama iş için Intel alınmamalı bence Mac varken. Oyun için zaten Windows dışında seçenek yok gibi duruyor.

Evet biraz yanlış konuşmuş olabilirim. Fark var ama iş için Intel alınmamalı bence Mac varken. Oyun için zaten Windows dışında seçenek yok gibi duruyor.

Şu an yazılımcılar bile genelde Monster Intel kullanıyor kendimde yazılımcıyım bende Monster aldım ilk baktığım şey Intel olması sonra da Monster olması memnun kaldım şu an Lenovo var Intel ve pişmanlık demek istediğim ülkemizde halla Mac yaygın değil fiyatlar bile sıkıntı.

Geri
Yukarı