Çözüldü Intel dahili kart yırtılma sorunu nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

616833

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Saf Arch kullanıyorum. Tearing yani ekran yirtilmasi oluyor. Olmasini istemiyorum, nasıl ayarlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
mesa-amber kurdum, library32 paketlerini nasil yukleyecegim?
Ben vereyim.
Bash:
#Şu kodu yazın. Yeniden açıldığında düzelmesi lazım.
sudo pacman -S mesa-amber lib32-mesa-amber lib32-mesa-utils

sudo pacman -R mesa lib32-mesa

sudo reboot

#Bazı paketler yok diyebilir yada yeniden kurulacak diyebilir. Onları ayıklayıp komutu yeniden yazarsınız.
Oncelikle gec yazdigim icin ozur dilerim.
Siz yazmadan once Ubuntu icin bir rehber buldum rehberi uygulayinca sistem siyah ekranda kaldi. Bu sorunu anca cozebildim.

Sorunu detaylandirabilecegimi sanmiyorum. "screen tearing" aramasini yaparsaniz sorunu daha iyi anlayabilirsiniz belki.

Hocam baska yolu yok mu acaba bu sorunu cozmenin? Config dosyasi ayarlayarak cozenleri gordum ama ben bir turlu yapamadim maalesef.
Siz hangi distro'yu kullanıyorsunuz bir dakika?

Ubuntu için xf86-video-intel paketi yok zaten muhtemelen. Bunun Ubuntu karşılığı paketi bulup kaldırın düzelmesi lazım. Config atıyorsanız zaten bu paket vardır sisteminizde.

Siz hangi distro'yu kullanıyorsunuz bir dakika?

Ubuntu için xf86-video-intel paketi yok zaten muhtemelen. Bunun Ubuntu karşılığı paketi bulup kaldırın düzelmesi lazım. Config atıyorsanız zaten bu paket vardır sisteminizde.
Saf Arch kullaniyorum, belirtmistim. Uyguladigim rehberin Ubuntu icin oldugunu sonradan farkettim 😃

mesa-amber kurdum, library32 paketlerini nasil yukleyecegim?
Ben vereyim.
Bash:

sudo reboot

#Bazı paketler yok diyebilir yada yeniden kurulacak diyebilir. Onları ayıklayıp komutu yeniden yazarsınız.

Çözüm
Ben vereyim.
Bash:

sudo reboot

Sorunum cozuldu, tesekkur ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı