Intel E5700 Sistem ATI X1550 Ekran Kartı Takınca İnternet Gitme Sorunu

qwertz5454

Hectopat
Elimde eski bir bilgisayar var. Ve elime eski bir ekran kartı geçti. Bunu kullanmak istedim fakat şöyle sorunlar çıktı. Hepsini açık açık yazacağım. Anakarta ekran kartını takıp VGA girişini ekran kartına bağlayınca ekrana görüntü gelmiyor ve ekran kartından dıt dıt dıt diye sesler çıkıyor bir süre sonra bitiyor. Anakarta ekran kartını takılı bıraktım ve VGA girişini anakarta bağladım yine görüntü alamadım ve o ses yine çıktı. Ekran kartının fanı PSU'ya bağlı ve fan çalışıyor. Bu sefer de ekran kartını çıkardım. VGA girişini anakarta bağlayarak PC'yi çalıştırdım. Masaüstü geldi, buraya kadar sıkıntı yok. Ekran kartını PC açıkken anakarta takıp driverını falan yüklemek istedim. PCI-E slotuna takınca internet gidiyor. Çok garip geldi bana ve bu tesadüf değil. PCI-E slotundan ekran kartını çıkarınca ve PC'ye reset atınca internet geliyor, ekran kartını geri takınca gidiyor.
  • CPU: Intel E5700 @3.00 GHz
  • Anakart: Fujitsu D3041-A
  • PSU: 300w
  • Ekran Kartı: ATI X1550
  • Win10 64 Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
O ekran kartının Windows 10 sürücüsünü bulmanız pek mümkün değil diye düşünüyorum. Ayrıca o 'dıt dıt dıt' sesleri ekran kartından değil anakarttan geliyordur. Eğer bir şeyleri yanlış takmadıysanız sorun güç kaynağınızda olabilir. X1550'nin üzerinde ekstra güç bağlantısı olup olmadığına dikkat edin, eğer varsa gerekli kabloyu takın ve sistemi öyle çalıştırın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı