İntel G3258 Vs Amd Fx 6300

G3258'in overclock ile 4670-4690 performansına ulaştığından bahsedilmişti rehberde.

yaklaşık 1 aydır g3258 kullanıyorum. asus z-97-a ile overclock yaptım 4.6 larda stok fan ile 50 derecenin üstünü görmedim, performans açısına gelirsek; gtx 560 ile bf4 medium ayarlarda (multi) ortalama 40-50 fps alıyorum. diğer işlemciyle ilgili bir fikrim yok fakat g3258'i ben geçici bir süre için almıştım para olunca i7'e geçicektim bu performans sonrası biraz daha erteledim. g3258 fiyatının üstünde performans veriyor.

yaklaşık 1 aydır g3258 kullanıyorum. asus z-97-a ile overclock yaptım 4.6 larda stok fan ile 50 derecenin üstünü görmedim, performans açısına gelirsek; gtx 560 ile bf4 medium ayarlarda (multi) ortalama 40-50 fps alıyorum. diğer işlemciyle ilgili bir fikrim yok fakat g3258'i ben geçici bir süre için almıştım para olunca i7'e geçicektim bu performans sonrası biraz daha erteledim. g3258 fiyatının üstünde performans veriyor.

kaç V verdin ögrenebilir miyim

kaç V verdin ögrenebilir miyim
Voltaja bakmadım hocam, asus'un kendi yazılımı var onunla yaptım. Hiç bir değer veya ayar girmedim eve gidince bakarım değerlere atarım. Ama şöyle bir şey var eğer her şeyi anakart'a bıraksaydım muhtelemen 5.0 ghz lara çıkarırdı, 4.8'de ben durdurdum yoksa daha da çıkaracaktı.

Aynen öyle. Sanırım 'asus intelligent processors'du adı, çalıştırdığınız zaman default ghz'dan stress test yaparak yüseltmeye başlıyor.

İsterseniz bios'tan, isterseniz yazılım ile windows açıkken, isterseniz de anakart'ın üstündeki sanırım 'tpu' switchiyle yapabiliyorsunuz. Asus z-97 serisi bu konuda çok iyi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı