Intel Pentium G3258 vs AMD FX 6300 x6 işlemci

MamakMert

Hectopat
Daha fazla  
Teknopatlar Recep Baltaş ve Ali abi nin pc rehberini gördüm.
Bende aşağı yukarı ona benzer bir sistem kurmak istiyorum fakat işlemci konusunda ikileme düştüm.
arada 120 tl lik bir fark var.Sizce hangi işlemciyi tercih etmeliyim?

Overclock işlerinden anlıyorsan G3258 uygun olacaktır. Rehberdeki işlemleri gerçekleştirmezsen düşük performanslı bir işlemci olarak kalacaktır. Eğer riske giremem diyorsan FX 6300 tercih et.

Artık yavaş yavaş 4 çekirdekli işlemci tavsiye edilen oyunlar çıkmakta, g3258 2 çekirdek, diğeri 6.
Yani oyun konusunda da başarısı sınırlı olur. Kaldı ki sırf çekirdek sayısında değil, çalışma frekansı, cachesi vs. AMD'nin daha yüksek.

Fx serisinden Fx 6300'den başka hiç bir işlemciyi tercih etme. Kaldıki Fx 6300'ü bile tavsiye etmem kolay kolay. PileDriver ailesine mensup olan Fx 6300 çekirdek başına performans olarak tam bir rezalettir. Ayrica Fx serisinin çoğu işlemcisi çekirdek başına performansta İ3 4150'yi bile geçemiyor. Recep hocam "G3258 doğru O.C edildiğinde i5 4460'ı bile solluyor"diyor. Senin yapacağın kullanıcı seviyesindeki O.C ile bu işlemcinin performansı i5 4460 olmasa bile Fx 6300'ü geçeceği kesin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı