AMD FX 6300 vs Intel Pentium G3258

Dark Gamer

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese selam. Bir şeyi merak ettim de. Bu işlemcilerden hangisi Render, OC, oyunlarda daha iyidir ?

(Bilmeyenler için: Pentium OC olmaz diyenler Intel Pentium 20. senesinde bu işlemciyi çarpan kilidi açık şekilde üretti.)

Son düzenleme:
Ben de bu konu hakkında sıkıntılıyım. Ama Fx6300 alacağım, kafamdaki soru işaretlerini ancak deneyerek ortadan kaldiracağım. 6 çekirdekli bir işlemci sonuçta. Uzun zaman İntel kullandım, fakat pentium serisinden performans beklemiyorum. Ilk defa bir Amd sistem toplayacağım, herseyiyle dahil umarım hayal kırıklıgına ugratmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bu konu hakkında sıkıntılıyım. Ama Fx6300 alacağım, kafamdaki soru işaretlerini ancak deneyerek ortadan kaldiracağım. 6 çekirdekli bir işlemci sonuçta. Uzun zaman İntel kullandım, fakat pentium serisinden performans beklemiyorum. Ilk defa bir Amd sistem toplayacağım, herseyiyle dahil umarım hayal kırıklıgına ugratmaz.
AMD serisi işlemciler seni üzmez. FX 6300 güncel bir işlemci. 4 Sene Athlon kullandım. Hiç bir sıkıntısını görmedim. Para sıkıntısı olmasa satmazdım o sistemi :D

Uretim tarihinden çok ben kullanicilarin memnun kaldiklarini, saglam bir islemci oldugunu gordum. O yuzden cok asiri bir oyun oynamak gibi derdim yok. Donmasin, takilma yapmasin benim icin muhim olan bu. Intel iyi olabilir ama bir ust model cikti mi isler degisiyor. Amd kullanicilarini daha cok dusunuyor, dusuncesi icerisindeyim.

Öncelikle herkese selam. Bir şeyi merak ettim de. Bu işlemcilerden hangisi Render, OC, oyunlarda daha iyidir ?

(Bilmeyenler için: Pentium OC olmaz diyenler Intel Pentium 20. senesinde bu işlemciyi çarpan kilidi açık şekilde üretti.)
valla 4.8ghz de googlede fx x6 i3 4xxx düzeyinde bf4 multi oynayan bir sürü adam gördüm hatta 4.8ghz de single player oyunda i7 4770k yı geçmişti ne kadar doğru bilmem

Sela Olcay. Bende videolara çok bakıyorum fakat testlere yönelik bilgilerle geliyorlar. Amd eskiye nazaran çok daha iyi durumda. İntelin çift çekirdekli çok ürününü kullandım. Eskiden Amd çok zordu.Ama şuan kullanıcılar için uygun fiyatlarda ve daha dogrusu oyuncular için çalışmalar da sürdürüyor. Pentium al nette takıl ufak tefek oyun oyna müzik vs. Fx 6300 e taş çıkartır denilmesi beni şaşırtıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı