İntel Pentium G2030 OverClock mümkün mü ?

Hiugayi

Hectopat
Daha fazla  
Sevgili forum üyeleri.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu uygun fiyatlı oyuncu bilgisayarı toplama videosunda G3258 işlemci modelinde overclock ile 550 tl daha ucuza i5 teknolojisinin kullanılabileceğini gördüm. Fakat benim bilgisayarımın işlemcisi G2030. Dolar da artış gösterdiği için işlemci alacak param şu anlık yok. Yeni işlemci alana kadar G2030 modelinde overclock imkanımın hayalini kurdum. Sizce bu mümkün müdür ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kere normal şartlarda g3258'in i5 seviyesine gelmediğini belirteyim ancak i3 4150.
İyi bir soğutucu olursa bir miktar yapılabilir ancak soğutucuya para vermek yerine onun yerine daha iyi bir işlemci alınabilir.

Hayır yapamazsınız. Çünkü Pentium serisinde G3258 hariç OC. yapılamaz çünkü çarpan kilidi açık değil.
Bir kere normal şartlarda g3258'in i5 seviyesine gelmediğini belirteyim ancak i3 4150
İyi bir soğutucu olursa bir miktar yapılabilir ancak soğutucuya para vermek yerine onun yerine daha iyi bir işlemci alınabilir.

Lütfen yanlış bilgi vermeyin. Sonunda k ibaresi olmayan i3, i5 ve i7 serisinde oc mümkün değildir.

Her ne kadar G3258 overclock edildiği zaman Ghz bakımından i5'e yaklaşsa bile uzun ömürlü bir işlemci olduğu söylenemez. Çünkü kendisi çift çekirdek ve günümüz program ve oyunlarının önerilen çekirdek sayısı en az 4 olmaya başladı. O bütçe çerçevesinde hangi işlemciyi alırsanız alın. İleride upgrade ihtiyacı doğacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı