Çözüm Intel HD Graphics 2000 Windows 10 Siyah ekran sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emrryldzz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 senedir bu sorunla uğraşıyorum herhangi bir çözüm bulamadım. Şu an Windows 10 Pro 32 Bit işletim sistemi kullanmaktayım. Bilgisayarım normalde düzgün çalışıyor kapatıp açtığım zaman windows 10 logosundan sonra siyah ekran geliyor ve o şekilde kalıyor arkadan açılış sesleri falan geliyor bilgisayar çalışıyor yani belli oluyor. Mouse imleci falan hiçbir şey yok. Bilgisayarı uyku moduna alıyorum kapanırken ekran bozulur gibi oluyor kapanıyor. Sonra tekrar açıyorum bu kez ekran geliyor hemen. Bir kaç yöntem denedim mesela ekran kartı driverini kaldırdım. Driveri kaldırınca sorun ortadan kalkıyor fakat bu kezde ekran kartından verim alamıyorum. Aynı sorunu windows 8 windows 8.1 de de yaşıyordum. Windows 7 de herhangi bir sorunum yoktu. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

İşletim Sistemi Bilgileri:

Ekran Kartı: İNTEL HD Graphics 2000
İşlemci:İntel CELERON CPU B815
RAM: 2GB DDR3
İŞLETİM SİSTEMİ: WİNDOWS 10 PRO 32 BİT

Şu an kullandığım sürücü sürümü 9.17.10.4229 intel hd graphics 2000 ekran görüntüsünü ekledim yardımcı olursanız sevinirim

Evet arkadaşlar sorunu nihayet çözdüm aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara söylemek istiyorum bios menüsünde bulunan "intel virtualization technology" kısmını disable yapın sorununuz çözülmüş olacaktır. İlgi gösteren herkese çok teşekkür ederim şu an sistemim stabil bir şekilde çalışmakta. Ayrıca bios sürümünüzü de son sürüme güncelleyin.

ornek.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı