Intel HD Graphics ile oyun oynayabilir miyim?

HD5570=HD 4000 Demiş birisi neye göre demiş acaba sormak lazım.

Birncisi, arasında pek fark olacağını sanmamak ile eşittir demek aynı şeyler değil. Sözü çarptırmayın.

İkincisi, övdüğünüz HD 5570 bazı testlerde HD 4000'in gerisinde kalıyor:

45866.png

45948.png

Diğer testlerde ise daha iyi bir performans sergiliyor ama arada devasa bir fark yok:

AnandTech - The Intel Ivy Bridge (Core i7 3770K) Review

Bak şimdi Burak hocam HD 5570 övmüyorum. Kart giriş seviye bir kart ama testlerde HD 4000 3770K ile test edilmiş. HD 5570 i belki daha düşük bir işlemci ile test edilmiş olabilir.

Bak şimdi Burak hocam HD 5570 övmüyorum. Kart giriş seviye bir kart ama testlerde HD 4000 3770K ile test edilmiş. HD 5570 i belki daha düşük bir işlemci ile test edilmiş olabilir.

Daha düşük işlemcide test edilip de kıyaslama yapacak kadar geri zekalı değllerdir ki bu testler sadece ekran kartının performansını gösterir saf kan.

- - - Güncellendi - - -

Bu arada başlğa bakacak olursak oyun oynayabilir miyim demiş. Şimdi Mario da oyun, Battlefield 3'te bir oyun...

Tamam ama o zaman neden HD 4000 parantez içinde 3770K yazmışlar ?

Öncelikle yazımı tekrar okursan ne demek istediğimi anlarsın. Türkçe lastik gibi her tarafa uzuyor lafı yalan. Nasıl anlamak istersek öyle anlıyoruz da bundan böyle...

Çünkü HD4000 serisi 3770K serisinde bulunan bir grafik işlemci. Harici olarak olmadığından bu işlemci ile testlere tabi tutuyorlar.

Bana dar bir yardım eder misiniz? Laptop alırken özelliklere çok dikkat ediyordum. Baktım 8gb ram, intel i5, 750 gb harddisk, 2 gb ekran kartı. İşte özellikle ekran kartına dikkat ediyordum. Baktım 2 gb'mış iyidir dedim. Aldım işte. Nvida Geforce 710m bir de İntel Hd Graphics 4000 yazıyor. Araştırmama göre baya bir kötü. Hangi oyunlarını oynayabilirim? Ya da oyun oynayabilir miyim? Pes13 oynuyorum. Bir sıkıntı yok ama başka oyunlar daha bakmadım.

Yardım etseniz? Gta4 falan oynatır mı? Ve son çare değiştireceğim değiştirilebiliyorsa. Ekran kartı her laptop'da değiştirilmiyor diye biliyorum. Recep baltaş izledim. Ekran kartı değiştirme videonuzu. Lütfen yardım etseniz, ne yapmalıyım ? :( :/

Recep Baltaş. Size bir sorum olucak. Bende İntel hd graphics 3000 bir ekran kartı var. Kendi belleğide mevcut (1548 MB). Bilgisayarımın işlemcisi Intel(R) Core(TM) i7-2635QM CPU @ 2.00GHz (8 CPUs), ~2.0GHz RAM ise 4GB. Ben bu sistem ile Battlefield 4 'ü 1280x768 medium-high ayarlarında hiçbir performans arttırıcı kulanmadan 50 FPS'de oynamayı başarıyorum. Bunun nedeni ne olabilir ? Sadece yaptığım şey güç seçeneklerinden yüksek performansı seçmek (herhangi bir oyuna girdiğimde) .

Arkadaslar benim ekran kartim amd hd radeon 8750m oyunlar i orta ayarda veya ustunde oynuyabilirmiyim mesela oynuyabilirsem bence oynuyamam fakat crysis 3 u hangi ayarda kac fps ile oynarim bide bf4 u alicam mp icin alsammi oyun guzel fakat dusuk fps ile oynamak istemiyorum paramin bosa gitmesini falan zaten oyunlari genelde satin almiyorum mp icin hepsini satin alsam babam para vermez artik sen verdigim paralarla oyun mu aliyon die neyse arkadaslar sorularima cevap verirseniz sevinirim

Yeni konular

Geri
Yukarı