Intel HD Graphics sürücüsü nasıl yüklenir?

RFKaya

Kilopat
Yer
Bergen, Norway
Daha fazla  
Intel Core i5-7400 işlemcisine sahibim ve bu durumda Intel HD Graphics 630 dahili grafik kartını sistemimde kullanabilmem gerekiyormuş. Birçok yol denememe bu sürücüyü kuramadım. Ayrıca sistemde 1050 Ti ekran kartının sürücüsü kurulu, bu yüzden kuramıyor olabilir miyim?
Intel® driver & Support assistant yüklemeyi denediğimde "sisteminiz için kullanılabilir desteklenen bir sürücü veya yazılım güncellemesi bulunmuyor." Yazısı beni karşılıyor.
Masaüstüne sağ tıkladığımda Intel'e dair hiçbir şey göremiyorum.
Aygıt yöneticisinde ve DirectX tanı aracı'nda dahili grafik kartını göremiyorum.

1607101097692.png

1607101191754.png

Bu sürücüyü kurabilir miyim? Kurabilirsem nasıl kuracağım? Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel Core i5-7400 işlemcisine sahibim ve bu durumda Intel HD Graphics 630 dahili grafik kartını sistemimde kullanabilmem gerekiyormuş. Birçok yol denememe bu sürücüyü kuramadım. Ayrıca sistemde 1050 Ti ekran kartının sürücüsü kurulu, bu yüzden kuramıyor olabilir miyim?
Intel® driver & Support assistant yüklemeyi denediğimde "sisteminiz için kullanılabilir desteklenen bir sürücü veya yazılım güncellemesi bulunmuyor." Yazısı beni karşılıyor.
Aygıt yöneticisinde ve DirectX tanı aracı'nda dahili grafik kartını göremiyorum.

Eki Görüntüle 764764

Eki Görüntüle 764767

Bu sürücüyü kurabilir miyim? Kurabilirsem nasıl kuracağım? Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.
Burdan dener misiniz indirmeyi?

Eki Görüntüle 764764

Eki Görüntüle 764767

Dahili ekran kartınızın (İntel) google'dan marka-model araması yaparak İntel'in orijinal sitesinden driver'ı indirip kurmayı deneyin.

Buradan dener misiniz indirmeyi?
Bu hatayı alıyorum.
1607102328310.png

Lenovo mu laptop?
Laptop değil. Toplama sistem. Söylememe gerek var mı bilmiyorum ama anakartım MSI M250 Gaming M3.
Dahili ekran kartınızın (Intel) Google'dan marka-model araması yaparak Intel'in orijinal sitesinden sürücüyü indirip kurmayı deneyin.
Denediğimde yukarıdaki hatayı alıyorum.
Devre dışıdır muhtemelen. Anakart üzerinden ekran kartı olmadan görüntü alsaydınız sürücüyü yükleyebilirdiniz.
Sanırım dediğiniz gibi devre dışı. Nasıl aktif edebilirim? Ya da aktif edebiliyor muyum?

Aygıt Yöneticisi'ni açın. Üstteki Görünüm'den Gizli aygıtları göster'i seçin. Görüntü bağdaştırıcıları arasında, şu an etkin olmadığı için soluk renkte görünür.

BIOS üzerinden kapatılmış. Veya üretici direkt devredışı bırakarak piyasaya sürmüş. Bunun kaybı sadece pil ömründeki azalma olurken, kazancı sistemden nefret ettiren Optimus bugları olmadan kullanabilmenizdir..

//Düzenleme: Masaüstü bilgisayarmış. Dizüstü olduğunu varsayarak yorumda bulundum. Görüntüyü 1050 Ti üzerinden alıyorsunuz zaten, Intel'i ne yapacaksınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı