Intel i3 10100F soğutucu önerisi

Tunahan Mert07

Decapat
Yer
Antalya/Alanya
Daha fazla  
Anakart
b460m - a pro
Merhaba dün Mafia 3 oynarken MSI Afterburner ile girdim ve işlemci derecesini görmek istedim yeni termal macun sürdüğüm için. Fakat işlemci 75-82 derece arası gidip geliyor o yüzden soğutucu almam gerektiğini düşündüm fakat piyasa ne durumda hiç bilmiyorum o yüzden bütçe eklemedim şimdiden teşekkürler.
Soğutucu: Zalman cnps80G Ultra sessiz 80mm CPU soğutucu.

Merhaba dün Mafia 3 oynarken MSI Afterburner ile girdim ve işlemci derecesini görmek istedim yeni termal macun sürdüğüm için. Fakat işlemci 75-82 derece arası gidip geliyor o yüzden soğutucu almam gerektiğini düşündüm fakat piyasa ne durumda hiç bilmiyorum o yüzden bütçe eklemedim şimdiden teşekkürler.
Soğutucu: Zalman cnps80G Ultra sessiz 80mm CPU soğutucu.
Stock soğutucudan daha kötü bir soğutucu. Hangi marka model macun kullandınız?
10100 çok ısınan bir model değil çünkü 45w falan çekiyor.
Ekonomik olması için;
Orta;
Üst;

Stok fanda alabilirsin internetten. 10. nesil stok fan ile çok iyi çalışıyor. Ben 2,5 yıldır 10400F kullanıyorum daha oyunlarda 65 olduğunu görmedim.
Isınmıyor belki ama çok sesli çalışıyor stok fan :(

Stock soğutucudan daha kötü bir soğutucu. Hangi marka model macun kullandınız?
10100 çok ısınan bir model değil çünkü 45w falan çekiyor.
Ekonomik olması için;
Orta;
Üst;

Isınmıyor belki ama çok sesli çalışıyor stok fan :(

Bana ses tarafında da rahatsızlık vermedi. Zaten ısınmadığı için fan çok yüksek devir çalışmıyor.

Zorlamamışsınız hocam o zaman, COD Warzone'da, Arctic mx-4 kullanmama rağmen son devirde çalışıyordu benim 10100'ün fanı.

Her oyunu oynadım.

10400f stok fanla kullanıyorum rahat 75-80 i görüyor. kasamın airflowu da fena değil

Bu tamamen kasanızın hava akışı ile kaynaklı. 80 derece falan benim 10400F deneyimime göre imkansız. Şu sıcak havalarda bile olmaz.

Her oyunu oynadım.

Bu tamamen kasanızın hava akışı ile kaynaklı. 80 derece falan benim 10400F deneyimime göre imkansız. Şu sıcak havalarda bile olmaz.
Kasamın önü komple mesh, kaliteli fanlarım var. Ekran kartım 58' derece üstünü daha görmedi. Dediğim gibi tam hızda çalışıyordu. Belki 10400'e tam yük binmiyordur bilemiyorum. Şuan 10600 ile birlikte fan değiştirdiğim için yorum yapamayacağım

Kasamın önü komple mesh, kaliteli fanlarım var. Ekran kartım 58' derece üstünü daha görmedi. Dediğim gibi tam hızda çalışıyordu. Belki 10400'e tam yük binmiyordur bilemiyorum. Şuan 10600 ile birlikte fan değiştirdiğim için yorum yapamayacağım

Zaten hiçbir zaman %50 olduğunu görmedim işlemcinin. Hep %30 en fazla öyle takılıyor. Çoğu zaman 60 derecenin altında çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı