Intel i3 2100 Uyumlu Anakart

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bencede çünkü anakartı en azından H77 H67 veya B75 yonga setli al ki ileride i serisi işlemcilere upgrade yapabilesin ^^

Bence şimdilik böyle git zira ileride çarpan kilidi açık bir işlemci ve H serisi anakartınla olduğun yerde kalırsın. Yani sonradan masraf olabilir belki ama bence daha akıllıca olur :)

H61P8 + G860 yerine Gigabyte 970UD3 + Athlon II x3 455 yapsam nasıl olur?

Biliyorum, G860 daha iyi bir işlemci ama H61P8 beni düşündürüyor.. Eğer 2 sene sonra i5 2500'e terfi ettiğimde iyi bir performans alabileceksem tamam ama öbür türlü ne kadar idare eder bilmiyorum.. Üstelik 455'in 4. çekirdeği de açılabiliyor ama L3 belleği 1.5 MB..

4. çekirdeği açarsan yanınada HD 6850 alırsan oyunları rahat oynarsın. İleride paran oluncada FX serisinin yeni işlemcilerinden alırsın ama o anakart yinede M5A97 olsun
çünkü bilgisayar alıyorusn 30 tl daha ver yani o anakart hiç iyi dğeil bence ASUS M5A97 çok daha iyi ve kaliteli.

İyi o zaman öyle yapmaya çalışacağım.. Babama söyledimde yararlanamadık %25 indirimden.. Bir daha olur mu sence?
Birde bu 4. çekirdeği açınca phenom x4 gibi görünüyormuş hangi modeli biliyor musun 945 mi 955 mi 965 mi?

Olur olur ben sana diyim okulların kapanmasına bi hafta var bunlar nasılsa indirim yapıcaz bi ön-indirimde yapalımda çabuk bitsin eldeki mallar mantığıyla ilerliyor bence... Önümüzdeki haftasonunu bekle ;)

Şu bilgisayarı alayım Allah'ın izniyle, bende kurtulayım sizde kurtulun.. Şuan okul derdide olmadığı için tek düşündüğüm şey bu..
İndirim olur diye çeşitli varyasyonlar hazırladım :D Gelsin artık..

Bugün nihayet gittim konuştum bilgisayarcı tanıdık bir abiyle..
Sistemin son hali şu:

ASUS P8H61 LX
i3 2100
Sapphire HD 6850
4 gb KINGSTON
500 GB SEAGATE SATA III

Bana ayrı bir power almaktansa kasa al dedi power fiyatına (şuanki kasamın hali içler acısı) ve bu kasayı al dedi:
ASUS - Asus Vento TA-B22 Siyah-Gümüş 450W Atx Kasa - Ürün Detayı - Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli Hızlı Alışveriş

Ben sordum 450 watt yetecek mi diye, yeter dedi.. Tüm sistemden memnunum, bileşenleri daha fazla yükseltme gibi bir lüksüm yok çünkü bu bile bütçemi zorluyor.. Tek korkum power ın yetmemesi.. Ne diyorsunuz? Büyük ihtimalle bu sistem pazartesi ya da salı günü elimde olacak ..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı