Intel i3 3217U Laptop Yükseltme Önerisi

Alperen-EROL

Hectopat
Daha fazla  
Benim eski kullanmadığım bir notebookum var, Intel i3 3217U işlemci var üzerinde. Harici bir ekran kartı yok, 4 GB RAM ve 500 GB mekanik disk var. Bilgisayar programcılığı okuyorum, evde masaüstünde çalışıyorum ama staja başlayacağım. Orada da notebook kullanacağım, yeni bir notebook almak için şu an bütçem yok. Upgrade etsem bu işlemci işe yarar mı?
  • 12 veya 16 GB 1600 MHz CL 9 RAM
  • 240 GB SSD
Bu ürünleri alıp mekanik diski de harici olarak kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci fena değil, ufak tefek işlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. C++ gibi yazılım programları için de yeterli olacaktır. RAM yükseltme yaparken ürünü iade edebileceğiniz yerlerden alırsanız iyi olur. 16 GB desteklemezse ya da taktığınız modeli desteklemezse farklı alırsınız.

İşlemci fena değil, ufak tefek işlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. C++ gibi yazılım programları için de yeterli olacaktır. RAM yükseltme yaparken ürünü iade edebileceğiniz yerlerden alırsanız iyi olur. 16 GB desteklemezse ya da taktığınız modeli desteklemezse farklı alırsınız.
Vatan Bilgisayar'dan almayı düşünüyorum. Visual Studio kullanıyorum C# ayrıca Photoshop, Premiere gibi programları da öğrenmeye çalışıyorum. Harici ekran kartı olmadığı için sormuştum yoksa her türlü idare eder beni.

Yani çalıştırır o programları. Daha kötüsüyle (Intel i3 380M) iş yaptım ben. SSD olacağı için disk sizi bekletmeyecek. Yoksa biraz çıldırtabilirdi. Öğrenim süreniz için yeterli olur. Bütçeniz olduğunda ve programlara da az çok hakim olduğunuzda daha iyi bir laptop alırsınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı