Intel i3 6100 - GTX 950 vs Intel i5 6500 - R9 390 Sistem Önerisi

RaidenDry

Kilopat
Daha fazla  
İnternetten baktım araştırdım. Technopat'ın videolarına da baktım ve 2 bilgisayarın iyi olduğuna karar verdim. Hangisi daha iyi?
1. Sistem:
  • Anakart: MSI B150M Bazooka
  • Ekran Kartı: MSI GTX 950 Gaming 2G
  • RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB DDR4 2133 MHz
  • SSD: Kingston HyperX Fury 120 GB
  • İşlemci: Intel Core i3-6100
  • Kasa ve Güç Kaynağı: Cooler Master N200 ve Dahili 500 Watt PSU
2. Sistem:
  • Intel Core i5-6500 Skylake 6M
  • MSI H110M Pro-VD
  • Kingston HyperX Fury 8GB DDR4
  • Sapphire R9 390 Nitro Triple DP 8 GB DDR4
  • Toshiba 1TB 32MB
  • AeroCool KCAS 600W 80+ Bronze Aktif PFC PSU
  • Zalman Z3 Plus Mid Tower Siyah/Kasa

Ortalama fiyatları aynı. Bir de 1. sistemi toplarsam, neleri düşürüp neleri yükseltmeliyim? Yardım eder misiniz? Bilgisayardan pek anlamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
2500-3000 TL arası monitör var ama toplayacağınız sistemle uyum sağlayacak bir monitör ise monitör de ekleyebilirsiniz

Son düzenleme:
Daha sonradan sisteme SSD takviyesi yapabilirsiniz. Monitörünüz var ise bence ihtiyaçlarınızı tamimiyle karşılıyacaktır.

Untitled.png

Daha sonradan sisteme SSD takviyesi yapabilirsiniz. Monitörünüz var ise bence ihtiyaçlarınızı tamimiyle karşılıyacaktır.

Eki Görüntüle 149552

kardes saol yardımın için bide bisey sorabilir miyim ben pek bu isten anlamıyorum senin topladığın mı yoksa yukarda yazdığım 2. sistem mi daha iyi çok kararsız kaldım biri yardımcı olursa sevinirim

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı