Intel i3 6100 - MSI GTX 950 sistem yükseltme

Kyd040

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba konuda belirttiğim üzere sistemimde yükseltme dokunuşları yapmayı düşünüyorum. Ama hangi parçanın öncelikli değişmesi gerektiğinin kararını veremedim halihazırda artık oyunlarda yetersiz kaldığını hissettirdiği için böyle bir araştırmaya girdim fakat tek başıma hareket etmek istemedim çünkü eskisi kadar hakim değilim bu konulara.
Detaylı sistem bilgilerimi ve oynadığım oyunları aşağıda belirtiyorum.

Genelde Euro Truck Simulator 2 - CS2 - Chivalry 2 - City Car Driving - Assetto Corsa ve bunlara benzer tarzda oyunlar ve en önemlisi FIFA'nın yeni serilerine bu sistemim hiç kaldırmıyor. Bütçe meselesine gelecek olursak tam bir rakam belirtemesem de orta düzeyde bir yükseltme yani sizin anlayacağınız ''fiyat/performans'' bu yazdığım oyunlarda daha rahat ve akıcı bir oyun deneyimi yaşatacak parça önerilerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

İşlemci: Intel i3 6100.
Anakart: MSI H110M Pro-VD
Ekran kartı: MSI GTX 950 2 GB 128 bit GDDR5.
RAM: Corsair Single 8 GB 2133 MHz (CL değeri 15 ya da 16'ıydı yanılmıyorsam)
HDD: WD blue 1 TB.
SSD: Yok.
Kasa: Xigmatek asgard 382 + 450 - 550 bu aralıklarda PSU olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeyi bilmediğim için tam bir şey diyemiyceğim ama şimdilik RX 580 ve işlemci olarak 5 2600 veya 5 3600 alın tabii bir de anakartı değistirmen lazım onun içinde güzel bir A520 ve son olarak RAM'leri 3200MHz RAM.

Eğer istersen anakartı A320 de alabilirsin ama A520 gelecekte işlemcini güçlendirmen için daha iyi olacaktır onun dışında güç kaynağı falan yeterli

Geri
Yukarı