Intel i3 6100 R7 360 Sistem Performans Düşme Sorunu

Halit001

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar toplayalı tam 1 ay olan bu bilgisayarım:
  • Intel i3 6100 3.7 GHz
  • MSI R7 360 2 GB 128 Bit
  • 1 TB Seagate HDD
  • 8 GB GSkill DDR4 2133 MHz
  • MSI H110M Pro-VD
Bu haftaya gelene kadar performansından cidden çok memnundum. CS:GO'da yüksek ayarlarda abartmadan söylüyorum ki 250'nin altına düştüğü çok nadiren oluyordu. O da smoke ve flash ikisi aynı anda falan. Fakat bu günlerde birden bire FPS düşüklüğü yaşadım ve yüksek ayarlarda 50-40 civari görmeye başladım. Bu durumdan hiç memnun değilim. Aynı sorun LoL'de de geçerli, team fightlarda en düşük 180'i görürken şimdi base'de bile 80-77 civari. Bu sorun sizce neyden kaynaklanıyor olabilir? Bugün kasayı açıp fön makinesinin soğuk veren tarafıyla bütün tozları hallettim fakat sorun bu değil. Bilgisayar kasamda 4 fan giriş yeri varken, kasaya ait olan sadece 1 tane fan takılı. Diğer fanlar parçaların kendi fanları. Malum yaz ayları geldiğinden dolayı sorunun bu olduğunu düşüyorum. Şu an bu yazıyı yazarken bile arka plan boştayken çekirdekler 50 derece. En kısa sürede fan alacağım. Sizce sorun bu mudur? Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amd'nin genel sorunu. Bu sorun tamamen ekran kartından kaynaklanıyor. Ekran kartı ısındığı için fps düşüyor olmalı güzel bir cpu soğutucu almanı öneririm Emirhanında önerdiği gibi Akasa Venom Atto alabilirsin. Fakat bu sorunun daha farklı bir sebebide olabilir o da bilgisayarda arka planda virüs çalışması format atmayı dene.

Esetden virüs taraması yaptırıyorum çoğu kez bi sonuç çıkmıyor görev yöneticisi ve işlemler bölümündende ara sıra bakıyorum bilmediğim bir uygulamada arkada çalışmıyor.Bu hafta içindede önerdiğiniz cpu fanı almaktayım yanınada 2 tane yan kasa fanı alacağım nolur nolmaz önerileriniz için teşekkürler..Bunun dışında önerdiğiniz güzel virüs programları nelerdir?

Virüs olacağını sanmıyorum. Sonuçta işlemci boşta 50 derece olduğu için oyunlarda performans düşüklüğü yaşıyorsundur. Yinede öneri olarak Kaspersky İnternet Security kullanabilirsin.

O soğutucuyu alma. Alüminyum bloğu çok kalitesiz diyorlar. Onun yerine Deep Cool Gammax 200 almanı öneririm. Ayrıca AIDA64 programı ile oyun içindeki sıcaklıkları kontrol et. Sorun ısı olabilir. R7 360'ın kolay kolay ısınacağını sanmam ama sonuçları göreceğiz.

2 dakika csgoya girilmiş hali soğutucu geldiğindede yapıp atıcam

peki bu ekran kartı fan hızı arttırma olayı nasıl yapılıyor ?

Dosya Ekleri

• stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    23,2 KB · Görüntüleme: 118
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı