Intel i3 6100 vs 6098P

Daha fazla  
Hepinize merhabalar, artık alıyorum bilgisayarı (sonunda :neşeli:). Merak ettiğim acaba bu iki işlemcinin arasında çok performans farkı olur mu oyunlarda? Sistemim:
  • MSI GTX 750 Ti 2 GB 128 Bit GDDR5 Ekran Kartı
  • 8 GB DDR4 2133 MHz Kingston RAM
Özellikle Assassin's Creed Unity gibi sorunlu bir oyunda kaç FPS fark gösterir bu iki işlemci? (Onu al, bunu al demeyiniz rica ediyorum, sadece FPS farkını söylerseniz memnun olurum)

Son düzenleyen: Moderatör:
ikisi arasındaki en önemli fark, overclockdır. 6098p'yi En fazla 3.78 ghz'e çıkartabilirsin. 6100ü ise sıvı soğutma ile 4.51 ghz'e kadar çıkartabilirsin. sisteminde hangi oyunların çalışıp hangi oyunların çalışmayacağını game-debate sitesinden öğrenebilirsin. İşlemcilerin ikiside overclocksız neredeyse aynı performansı gösteriyo. en fazla 1-2 fps farkı olur. Bu arada ekran kartın o oyun için yetersiz. neredeyse aynı fiyata sapphire rx460 alabilirsin. gtx 750ti minimum ayarların %60ını karşılarken rx 460 %91ini karşılıyo. onu al bunu al demişsin ama k.b senin iyiliğin için böyle bir yorum yaptım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı