Intel i5-10300H undervolt yaparken ayarlarını bozmak

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar işlemcime under Volt yapmak isterken ayarlarını bozdum. Cinebench uygulamasında 2069 puan alıyordu başlarda işlemci şu an 1300'e kadar düştü. Ayarları eski haline getirmem lazım yardımcı olabilir misiniz?

BIOS ayarlarında restore defaults yaparak yaptığın tüm ayarları sıfırlar ve fabrika çıkışlı haline getirir. Ardından save and exit yaparak ayarları sıfırladığını kayıt ederek sistemi tekrar başlat. Sorun çözülecektir. İşlemci frekans hızları ve voltajlarıyla oynama yaparken profesyonellerden destek alarak yapmanı tavsiye ederim.

BIOS ayarlarında restore defaults yaparak yaptığın tüm ayarları sıfırlar ve fabrika çıkışlı haline getirir. Ardından save and exit yaparak ayarları sıfırladığını kayıt ederek sistemi tekrar başlat. Sorun çözülecektir. İşlemci frekans hızları ve voltajlarıyla oynama yaparken profesyonellerden destek alarak yapmanı tavsiye ederim.
rehbere göre yaptım fakat tecrübem olmadığı için yüksek ihtimal bir şeyi unuttum laptop kullanıcısıyım şimdi deneyeceğim
Hangi program ile yaptın? Silince eski haline döner zaten.
throttlestop
windows ya da benzeri verilere zarar verir mi ?

Yani işlemciye undervolt yaptın. İşlemci haricinde başka hiçbirşey zarar görmez. Veri kaybına uğramazsın.
İşlemcinin de zarar gorecegini dusunmuyorum
15966458525581684740271939024908.jpg

@Doğukan Tavlacı bios ekranı bu şekilde biraz daha yardimci olabilir misiniz ?

Geri
Yukarı