Intel i5-10300H undervolt yaparken ayarlarını bozmak

İşlemcinin de zarar gorecegini dusunmuyorum
Evet doğru zarar görmesi pek mümkün değil denecek kadar düşük bir ihtimal. Ama sistemi düşük voltajda stress'e sokarak yoruyorsun. Bir arabayı düşün. Vites 1 den 2 ye atmadığını ve sürekli gaz vermeye çalıştığını. Belirli bir zamandan sonra nolur ? :)

Evet doğru zarar görmesi pek mümkün değil denecek kadar düşük bir ihtimal. Ama sistemi düşük voltajda stress'e sokarak yoruyorsun. Bir arabayı düşün. Vites 1 den 2 ye atmadığını ve sürekli gaz vermeye çalıştığını. Belirli bir zamandan sonra nolur ? :)
Under volt rehberlerinde bundan bahsedilmemişti emin değilim
Biosta dediğiniz seçeneği bulamadım

İşlemcinin de zarar gorecegini dusunmuyorum
Eki Görüntüle 631704
@Doğukan Tavlacı bios ekranı bu şekilde biraz daha yardimci olabilir misiniz ?
Exit bölümünde olur restore defaults diye ona tıkla ayarları sıfırlayıp , save and exit yap işlem tamam.
Under volt rehberlerinde bundan bahsedilmemişti emin değilim
Biosta dediğiniz seçeneği bulamadım
Doğru rehberlerde bundan bahsedilmez. Çünkü bu bahsettiğimiz ihtimal, ihtimal sayılmayacak kadar ufak bir sorun olabilir ancak. Dediğim gibi donanımsal olarak anormal çalışmalara sebebiyet verebilir en fazla. Zararı kendisine. Hiçbir veri kaybı olmaz. Ayarları sıfırlarsanız her şey normale döner tekrardan.

1596646201468463945602840520564.jpg

Sizin dediginiz bolumde bu secenekler var load defaults secenegi biraz daha uygun gibi kıt ingilizcemle :D

Eki Görüntüle 631714
Çok teşekkürler eline sağlık eskisinde 2069 puan veriyordu biraz arttı. Sorun varken 1330 veriyordu sıralamada göründüğü gibi tekrar çok teşekkürler.
Rica ederim, bence çok fazla ayar değişikliği yapmadan kullan derim. İyi forumlar ! 🙂

Geri
Yukarı