Intel i5 10400F işlemci ile GTX 760 uyar mı?

Mustafa ergn

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli/Körfez
Daha fazla  
Meslek
Teknik Bilgiler Endrüstiyeli
Merhabalar dostlar,

Başlıkta da belirttiğim üzere bu işlemci ile bir sistem kurmak istiyorum.
Daha önce AMD bir işlemci kullanıyordum. Şimdi ise bu işlemciye geçmek istiyorum. Sizce nasıl olur sistem önerisi yaparsanız çok sevinirim.

Ve ekran kartı almayacağım bir süre piyasa belli malumunuz o yüzden hazır sistemimde kullandığım GTX 760 4 GB 256 bit ekran kartımı kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar dostlar,

Başlıkta da belirttiğim üzere bu işlemci ile bir sistem kurmak istiyorum.
Daha önce AMD bir işlemci kullanıyordum. Şimdi ise bu işlemciye geçmek istiyorum. Sizce nasıl olur sistem önerisi yaparsanız çok sevinirim.

Ve ekran kartı almayacağım bir süre piyasa belli malumunuz o yüzden hazır sistemimde kullandığım GTX 760 4 GB 256 bit ekran kartımı kullanacağım.

Hocam konuyla alakası olmayabilir ama eğer aynı sistemde sadece işlemciyi değiştirecekseniz AMD kullandığınız anakarta Intel yerleşmeyebilir. İkisinin de slotu farklı. Ve sorunuza gelecek olursak, darboğaz yapacağını düşünmüyorum, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Uyumlu olur darboğaz yapmaz.

Hocam teşekkürler.

Ben AMD Ryzen 53600.

Düşünüyordum veya Ryzen 7 2700 falan nasıl olabilir?
Hocam konuyla alakası olmayabilir ama eğer aynı sistemde sadece işlemciyi değiştirecekseniz AMD kullandığınız anakarta Intel yerleşmeyebilir. İkisinin de slotu farklı. Ve sorunuza gelecek olursak, darboğaz yapacağını düşünmüyorum, rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Yok hocam farkındayım zaten bir anakarta farklı 2 marka işlemci uymaz zaten😀😁👍

Teşekkürler.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Anakart olarak bunu tercih edebilirsiniz.
Beni aşabilir hocam!

Geri
Yukarı