Çözüldü Intel i5 10400F sistemde FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rajkopor28

Hectopat
RAM
16 gb 2666 mghz
SSD veya HDD modeli
M2
Ekran kartı
1660 super
Anakart
Msı h410 m pro
İşlemci
İntel i5 10400f
Drop yaşıyorum oyunlarda. Days Gone, God of War, PUBG vs. cogu oyunda. Sistemi belirttim arkadaşlar. Yardımcı olursanız cok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 994EC9D2-09CE-4681-B79D-00135B7CE1BD.jpeg
    994EC9D2-09CE-4681-B79D-00135B7CE1BD.jpeg
    110 KB · Görüntüleme: 98
Çözüm
Dedıklerınızı aynen yapıp yarın donus yapıcam ıkınızede tesekkur ederım takıldıgım yer olursa yoruma yazarım dedıgım gıbı cok iyi anlamıyorum pc işlerinden ama çok saolun🙏

Hocam dedinizi yaptım on dakka oynadım yıne droplar oldu cleara basıp oyuna girdim sonuclarını yukledım buraya neden boyle yapıyor anlamadım görev yonetıcısınıde cektım ayrı yetten
Hocam işlemciyi Dengeli performansta tutarsan zaten olur. Yeni bir ayar yapacağız. Sonrasında GPU Throttle ile ilgileneceğiz.

Windows Güç ayarlarına gidip oradan Yüksek Performans profilli bir güç planı oluşturun ve onu kullanın.

Ardından FIVR sekmesine girin. Non-Turbo Ratio'yu 1 ayarlayın ve Lock'layın. Apply'a basın. İşte şimdi iyiye gidiyor olmalı.

ThrottleStop ana ekranından SpeedStep tikini kaldırın.

Tekrar bakar mısınız?
Tamam hocam hemen bakıyorum işlemci ısınıp yanmaz dimi bu ayarlarda hocam acıyorum simdi pcyi

Bu dimi hocam ben bilgisayardan pek anlamıyorum dedıgım gıbı ılk pcim
Dedıklerınızı aynen yaptım suan hocam
Güç tasarrufuna alamayacaksınız hocam. Yüksek Performans yapacaksınız yeni bir güç planı ile.

Isınıp yanmaz elbette.

İşlemci frekanslarında düzelme var, bu iyiye işaret @erengore aktarmak istediği başka yönergeler varsa irtibatta kalın 👍🏻
Aynen suan gercekten hiç donmuyor ama pc den fanlardan biraz daha ses arttı tesekkur ederım ama heran gi pcye bi zararı olmaz dimi ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum
Güç tasarrufuna alamayacaksınız hocam. Yüksek Performans yapacaksınız yeni bir güç planı ile.

Isınıp yanmaz elbette.
Valla bılmıyodumki siz diyene kadar oranın ne işe yaradını bıle bılmıyordum oraya nası ayarladı onuda anlamadım gercekten

Aynen suan gercekten hiç donmuyor ama pc den fanlardan biraz daha ses arttı tesekkur ederım ama heran gi pcye bi zararı olmaz dimi ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum

Valla bılmıyodumki siz diyene kadar oranın ne işe yaradını bıle bılmıyordum oraya nası ayarladı onuda anlamadım gercekten
Neyse hocam zaten galiba ayarlamışsın çünkü frekans düzgün.

Dilersen çözüm getiren mesajımı çözüm olarak işaretleyebilirsin.
Hocam işlemciyi Dengeli performansta tutarsan zaten olur. Yeni bir ayar yapacağız. Sonrasında GPU Throttle ile ilgileneceğiz.

Windows Güç ayarlarına gidip oradan Yüksek Performans profilli bir güç planı oluşturun ve onu kullanın.

Ardından FIVR sekmesine girin. Non-Turbo Ratio'yu 1 ayarlayın ve Lock'layın. Apply'a basın. İşte şimdi iyiye gidiyor olmalı.

ThrottleStop ana ekranından SpeedStep tikini kaldırın.

Tekrar bakar mısınız?
Şu mesajım.

@erengore hocam arkadaşın başlığını meşgul etmek istemiyorum. Özelden mesaj atamadım. Benimde drop problemim var yardımcı olur musunuz? Özelden mesaj atıp.
Ayrı bir konu açın. Technopat üzerinde Özel Mesaj yok. Açıp etiketleyiniz.

Geri
Yukarı