Intel i5 12400F + RTX3070 alınır mı?

Evet, sırf oyunlarda yetecektir. I5-12400F'in stok soğutucusunun performansını inceleyen videolar var, onlara da bakabilirsiniz.

@TRarthur Sistem geldi mi size?
Gelmedi. Pazartesi - Salı gelir gibi.

@Sere ekran kartı kasaya sığmadı hocam.

Dosya Ekleri

• IMG-20221120-WA0012.jpg
    IMG-20221120-WA0012.jpg
    38,2 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Gelmedi. Pazartesi - Salı gelir gibi.

@Sere ekran kartı kasaya sığmadı hocam.
Kasa GT301'di sanırım, sığması gerekiyor hocam. GT301'in maksimum ekran kartı desteği 320mm, ROG STRIX 3070 TI ise 318mm. 320mm olan ASUS TUF RX 6800 bile sığıyor o kasaya. Tekrar takmayı deneyin, sığmadığına eminseniz zorlamayın. Takabildiğinizde çok az boşluk kalır ise normal, sınırda zaten uzunluğu ekran kartının.

Son düzenleme:
Kasa GT301'di sanırım, sığması gerekiyor hocam. GT301'in maksimum ekran kartı desteği 320mm, ROG STRIX 3070 TI ise 318mm. 320mm olan ASUS TUF RX 6800 bile sığıyor o kasaya. Tekrar takmayı deneyin, sığmadığına eminseniz zorlamayın. Takabildiğinizde çok az boşluk kalır ise normal, sınırda zaten uzunluğu ekran kartının.
Hocam oldu, biraz sıkıntılı bir süreç oldu fakat becerdim. Çapraz sokup yatay hale getirdim falan öyle yaptım. Şuan bilgisayardan yazıyorum. Bir kaç oyun oynayıp görüşlerimi bir makalede belirtebilirim. Sağolun.

Hocam oldu, biraz sıkıntılı bir süreç oldu fakat becerdim. Çapraz sokup yatay hale getirdim falan öyle yaptım.
Ekran kartına zarar gelmeden takılabildiyse sıkıntı yok hocam. Ne olur ne olmaz sıcaklığa da dikkat edin, sıkıntı varsa zaten fark edersiniz.

Bir kaç oyun oynayıp görüşlerimi bir makalede belirtebilirim. Sağolun.
Tekrardan hayırlı olsun, bekliyor olacağım.

Fakat ileride ben bu işlemciye ve ekran kartına OC yapmayı düşünürsem, o zaman PSU işi biraz sıkıntıya düşmez mi?
İşlemciye overclock yapmak için K ibresi olan bir işlemci ve anakartınızın desteklemesi gerekir. Ekran kartına overclock yapmak 2-3 fps fark edip ekran kartını ısıtacaktır.

Ekran kartına zarar gelmeden takılabildiyse sıkıntı yok hocam. Ne olur ne olmaz sıcaklığa da dikkat edin, sıkıntı varsa zaten fark edersiniz.
İlk izlenimlerime göre gayet serin çalıştı hocam. Yarın bi' stres testinden geçirmeyi düşünüyorum.

İşlemciye overclock yapmak için K ibresi olan bir işlemci ve anakartınızın desteklemesi gerekir. Ekran kartına overclock yapmak 2-3 fps fark edip ekran kartını ısıtacaktır.
Örnek olarak demistim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı