Intel i5 6402P MSI GTX 960 2G Sistem Oyun Performansı

• Intel i5 6402P
  • MSI GTX 960 2G
  • Kingston HyperX Fury 8 GB 2133 MHz
  • WD 1 TB 7200 RPM
  • MSI H110M Pro-VH
GTA V Texture quailty normal, diğer ayarlar en yüksekte 1080p testi sonuçları:
  • En düşük: 67 FPS
  • En yüksek: 110 FPS
  • Ortalama: 85 FPS
BF4 Ultra ayarlar 1080p:
  • En düşük: 87 FPS
  • En yüksek: 121 FPS
  • Ortalama: 110 FPS
Shadow of Mordor En yüksek ayarlarda 1080p:
  • En düşük: 48 FPS
  • En yüksek: 106 FPS
  • Ortalama: 63 FPS
Rise of the Tomb Raider En yüksek ayarlarda 1080p:
  • Ortalama: 33 FPS (FPS değeri çok değişkendi, direkt ortalamayı yazdım)
League of Legends en yüksek ayarlarda:
  • En yüksek: 402 FPS
  • En düşük: 174 FPS
  • Ortalama: 270 FPS
Elimde olan oyunlar bu kadar arkadaşlar. Oyun aldıkça ekleyeceğim. Herhangi bir sorunuz varsa buyurun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sorum işlemciyle ilgili; bildiginiz üzere 6402P'de Akıllı Önbellek bulunmuyor, çeşitli konularda ilgili işlemci önerilmiyor. Sizin kullanıcısı olarak işlemcinizle ilgili şikayetleriniz var mi, oyun haricinde gündelik kullanımlarda performansı nasıl?

Dostum GTA5'te MSAA'yı falan herşeyi sona getirdiğinde V-RAM darboğazı oluyor mu?
Bende FXAA, MSAA falan açınca V-RAM 4GB'ı geçiyor yani o yüzden sordum.

Merhaba, sorum işlemciyle ilgili; bildiginiz üzere 6402P'de Akıllı Önbellek bulunmuyor, çeşitli konularda ilgili işlemci önerilmiyor. Sizin kullanıcısı olarak işlemcinizle ilgili şikayetleriniz var mi, oyun haricinde gündelik kullanımlarda performansı nasıl?

Bir sıkıntısıni görmedim dostum islemciyi öneriyorum kesinlikle. Akili önbellek olmaması oyunlarda birşey değiştirmiyor zaten. Günlük kullanımda da gayet iyi akıllı önbelleği olan işlemcide kullandim arada ne fark etti bilmiyorum :D

Dostum GTA5'te MSAA'yı falan herşeyi sona getirdiğinde V-RAM darboğazı oluyor mu?
Bende FXAA, MSAA falan açınca V-RAM 4GB'ı geçiyor yani o yüzden sordum.
Darboğaz yaşamadım dostum şuana kadar. V-ram geçince bilgisayarın raminden kullanıyor

Bir sıkıntısıni görmedim dostum islemciyi öneriyorum kesinlikle. Akili önbellek olmaması oyunlarda birşey değiştirmiyor zaten. Günlük kullanımda da gayet iyi akıllı önbelleği olan işlemcide kullandim arada ne fark etti bilmiyorum :D

Darboğaz yaşamadım dostum şuana kadar. V-ram geçince bilgisayarın raminden kullanıyor
Dostum PC kendi RAM'lerinden kullanıyorsa, bu seferde bir gecikme falan yaşıyor musunuz? Veya şöyle sorayım, arka planda çalışan diğer programlardan falan kapatmak zorunda kaldığınız oluyor mu?

Dostum PC kendi RAM'lerinden kullanıyorsa, bu seferde bir gecikme falan yaşıyor musunuz? Veya şöyle sorayım, arka planda çalışan diğer programlardan falan kapatmak zorunda kaldığınız oluyor mu?
Arkada hiç birşey çalışmıyor. Çünkü dediğin ayarlari açınca ram kullanımı 4-6 gb oluyor. Pek te grafik farkı yok o ayarlari açınca o yüzden açmıyorum. Test ederken açmıştım onu su an kapalı o ayarlar sanirim. Texture quality normalde diğerleri en yüksek ayarlarda.

Benim önceden GTX 960 4GB ekran kartım vardı. Shadow of Mordor'da Ultra ayarlar ortalama 54 FPS veriyordu. Sen nasıl 63 FPS aldın? Overclock falan mı yaptın?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı