Intel i5 650 - Intel H55 Sisteme Ekran Kartı Önerisi

alegro60

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim resimde gördüğünüz gibidir. Darboğaz yapmayacak güzel bir ekran kartı önerisi istiyorum. Bütçem 350-500 TL'dir. Sistemimde 300w PSU bulunmaktadır.
Adsız.png

NVIDIA GT 1030 olur rahatlıkla kaldırır bana göre yada RX 550 yada RX 46 0da olabilir bu iki kart yeter. AMD RX 560 ve RX 550 4K'yı destekliyor bu yüzden ileri dönük için alabilirsin ama bütçen 1030'a daha uygun karar sana kalmış biraz daha zorlayıp diğerlerinden alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemciye sahibim ve GTX 1050 Ti kullanıyorum. Bazı oyunlarda çok az bir darboğaz oluyor şimdiye kadar sadece Batman Arkham Knight ve Mafia 3 de yaşadım bu durumu bu oyunlarda biraz sorunlu zaten çokta sorun olmadı. Eğer bütçenizi biraz arttırabilirseniz tavsiyem bu olur. Eğer arttıramam dersenizde GTX 1050 sizin için uygun olur hemde bayabi ileriye dönük olur hemde güncel oyunları oynarsınız.

Aynı işlemci vardı, anakarttan emin değilim. R9 380 aldığımda anakartın yaşlandığı yüzünden kaldırmadığını gördüm. Hem ondan hem de bütçen de biraz az (gerçi ben ikinci el karta 300 liraya az demem ya), bence 7870 ve aşağı yukarı o neslin kartları sana gayet uygun düşecektir (güç kısmını hesaba katmadım, ikinci ellerin fiyatlarını bilmediğim için daha üst seviye kartlar da olabilir)

Bu işlemciye takabileceğiniz en yüksek ekran kartı GTX 1050 Ti olur. Biraz daha zorlarsak RX 470 veya GTX 1060 yanlız çok fazla darboğaz olur istediğiniz performansı alamayabilirsiniz.

Bahsettiğim gibi GTX 1050 Ti zaten 4 Gb'lık model. İkincisi işlemcinize uygun olacak ekran kartını sahip olduğu belleğe göre seçemezsiniz malesef ki.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı