Intel i5 650 sisteme ekran kartı önerisi

Bu sistemi daha almadıysan alma dostum, Bu fiyatın üstüne ortalama 500-600 TL gibi bir bütçe eklersen daha güzel ileriye dönük sistem toplayabilirsin.

Ben almadıydım amcam aldı bana bedavaya geldi kumbaramda param var halla peki bana 2000 2500 arası kasalı bir sistem onerir misin

Arkadaşın paylaştığı sistem bandında bişeyler toplayabilirsin. Ama sana uyarım sakın TurboX - Izoly bu markaların ürünlerini tercih etme o attığın pc'de TurboX eski parçaları insanları kandırıp satmaya çalışıyorlar.

Arkadaşın paylaştığı sistem bandında bir şeyler toplayabilirsin. Ama sana uyarım sakın Turbox - Izoly bu markaların ürünlerini tercih etme o attığım PC'de Turbox eski parçaları insanları kandırıp satmaya çalışıyorlar.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim bana daha ucuza bir PC toplarısınız kasalı olsun

Valla daha ucuza diyorsan APU'lu sistemlere bakıcaksın, bu devirde daha ucuza sistem toplamak pek mümkün gibi durmuyor malum dolar 7,48 :D

İşim olduğundan şu anda toplayamam ama bir hazır sistem atayım 2x8 çift kanal RAM yaparsanız şu durumda en azından çoğu oyunu düşük veya orta grafik ayarlarında açabilirsiniz.

Şey işiniz bittikten sonra bana daha ucuza bir bilgisayar toplayabilir misin
Vallahi daha ucuza diyorsan APU'lu sistemlere bakacaksın, bu devirde daha ucuza sistem toplamak pek mümkün gibi durmuyor malum dolar 7, 48 :D

APU'lu sistemler tavsiye ediyor musunuz iyi oluyor mu?

Elinizde bulunan kasayı kullanabilirsiniz bence ama kalsın derseniz uygun diye koyuyorum.
Kasasız 2300₺ kasa ile 2623₺ tutuyor. Ben olsam hazır kasayı kullanır aynı RAM'den 1 tane daha ekler o şekil kullanrım.
SSD'yi bazı sistemlerde gördüğüm için koydum daha iyi bir önerisi olan arkadaş varsa belirtsin. En azından benim de bilgim olur kronik sıkıntısı olup olmadığına dağir hiçbir fikrim yok.
RAM indirime girmiş bu fiyata kaçmaz bence.

Şey işiniz bittikten sonra bana daha ucuza bir bilgisayar toplayabilir misin

APU'lu sistemler tavsiye ediyor musunuz iyi oluyor mu?

Daha önce tecrübe etmedim APU'lu sistem kullanmadım fakat daha sonrasında durumunuz olduğunda üstüne güzel bir ekran kartı ekleyebilme gibi bir durum söz konusu. Aynı zamanda verdikleri performansta elle tutulur seviyede yani sana şöyle söyleyeyim, i5 650'lili sisteme Ekran kartı almak yerine önce APU'lu sistem alıp sonra paran olunca ekran kartı eklersen senin için daha faydalı olur.

Elinizde bulunan kasayı kullanabilirsiniz bence ama kalsın derseniz uygun diye koyuyorum.
Kasasız 2300₺ kasa ile 2623₺ tutuyor. Ben olsam hazır kasayı kullanır aynı RAM'den 1 tane daha ekler o şekil kullanrım.
SSD'yi bazı sistemlerde gördüğüm için koydum daha iyi bir önerisi olan arkadaş varsa belirtsin. En azından benim de bilgim olur kronik sıkıntısı olup olmadığına dağir hiçbir fikrim yok.

Tessekkür ederim :)
Daha önce tecrübe etmedim APU'lu sistem kullanmadım fakat daha sonrasında durumunuz olduğunda üstüne güzel bir ekran kartı ekleyebilme gibi bir durum söz konusu. Aynı zamanda verdikleri performansta elle tutulur seviyede yani sana şöyle söyleyeyim, i5 650'lili sisteme Ekran kartı almak yerine önce APU'lu sistem alıp sonra paran olunca ekran kartı eklersen senin için daha faydalı olur.

Şey sorun olmazsa bana daha ucuza bir sistem toplarısınız kasası çok iyi olmasına gerek yok :)
RAM indirime girmiş bu fiyata kaçmaz bence.

Şey bana daha ucuz a bir sistem toplayabilir misiniz Max 2100 olursa sevinirim ama daha az olursa daha iyi olur

Son düzenleme:
Şey bana daha ucuz a bir sistem toplayabilir misiniz Max 2100 olursa sevinirim ama daha az olursa daha iyi olur.

Şimdi tam bir rakam söylemezseniz yardımcı olamayız 2000-2500 yazmışsınız buna göre en fazla 2500₺ bütçeniz var. En fazla verebileceğiniz bütçeyi yazarsanız daha sağlıklı bir sistem toplayabiliriz. Max 2100 olarak bakıyorum.
Bu şekilde 2164₺ bir fiyat çıkıyor. Ama SSD yetersiz oluyor direk doluyor.
Bu SSD ile birlikte 2236₺ bir fiyat çıkıyor.
Kasa olarak elinizde olan kasayı kullanacağızı sanıyorum. PSU 300W civarı alınıp masraf düşürülebilir anacak ileride ekran kartı alınabileceğinden 400W PSU ekledim düşürebilirsiniz.
Elinizde SSD varmış onu da takarsınız birine çok aşırıya kaçmadan oyunları atarsınız diğerine Windows kurulu olur ama bence 240GB SSD alıp elinizde bulnan SSD'ye Windows kurup diğerine oyunlarınızı kurmanız yönünde olur.

Son düzenleme:
Şimdi tam bir rakam söylemezseniz yardımcı olamayız 2000-2500 yazmışsınız buna göre en fazla 2500₺ bütçeniz var. En fazla verebileceğiniz bütçeyi yazarsanız daha sağlıklı bir sistem toplayabiliriz. Max 2100 olarak bakıyorum.
Bu şekilde 2164₺ bir fiyat çıkıyor. Ama SSD yetersiz oluyor direk doluyor.
Bu SSD ile birlikte 2236₺ bir fiyat çıkıyor.
Kasa olarak elinizde olan kasayı kullanacağızı sanıyorum. PSU 300W civarı alınıp masraf düşürülebilir anacak ileride ekran kartı alınabileceğinden 400W PSU ekledim düşürebilirsiniz.
Elinizde SSD varmış onu da takarsınız birine çok aşırıya kaçmadan oyunları atarsınız diğerine Windows kurulu olur ama bence 240GB SSD alıp elinizde bulnan SSD'ye Windows kurup diğerine oyunlarınızı kurmanız yönünde olur.

İleride hangi ekran kartını önerirsiniz en fazla 1000TL olsun bu arada çok teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı