Intel i5 6500 RX 470 Sisteme Yorum

93İbrahimEmre93

Hectopat
Daha fazla  
  • Intel i5 6500 3.2 GHz 6MB Cache S1551
  • ASUS Z170-A 4XDDR4 S+V+GL S1551
  • 16 GB DDR4 2400 MHz (2x8) GSkill RipjawsV RAM
  • ASUS Strix-RX470-O4G-Gaming 4 GB 256 Bit
  • Thermaltake Versa N23 700W 80+PSU USB 3.0 Pencereli Kasa
  • 1 TB SATA Toshiba 7200 RPM 32 MB Cache 3.5'' HDD
  • OCZ 240GB Trion 150 SATA3 SSD 550 MB/520 MB
Arkadaşlar bu sistemi salı günün alacağım. Sizce nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tanıdık aracılığıyla bu sistemi 3000TL ye toplattırdım. Yani kasanın yüksek olmasının sebebi aslında o kasanın bana o fiyatından çok daha aşağıda verilebilmesinden kaynaklanıyor. Yani adam bana bir kasa modelini 500 TL ise 400 TL ye verebiliyor ama aynı kasanın daha alt modelinde o indirimi yapamıyor nerdeyse yine aynı fiyata denk geliyor. Bundan dolayı parçalarda dengesizlik olmuş olabilir ama bu fiyata çok yansımadı. Fiyat olarak değilde performans dengesizlikleri olarak düşünürseniz daha güzel olur arkadaşlar.

Son düzenleme:
İşlemci güzel de o anakart olmamış. Z serisi anakart, O.C yapılabilen işlemciler için daha iyi. B150M serisi anakartlara bakabilirsin. Eğer ileride işlemciyi değiştiririm, O.C serüvenine ben de katılırım diyorsan kalsın.

Ekran kartı hakkında pek yoruma girmek istemiyorum açıkçası. RX 480 ile aralarında performans farkı fazla değil. Belki 1060'a yönelebilirsin. Güzelce hepsini incele.

PSU ve kasa olarak 700W değil de 600W'lık bir kasa varsa indirimde, onu alıver.

Anakart Msi B150 Gaming M3 almanı ve bellek olarak 2133mhz almanı tavsiye ederim. Bellek olarak fiyat için daha düşük ise şuan alacağın model sorun yok. Ama cl değeri düşük olur en azından. Anakart Z modeli alıp 2400mhz bellek almak çok fark etmez. Hard Disk olarak da 2tb modelini kullanıyorum. En azından 32mb ön bellek yerine 64mb seçmek daha iyi olur. 1tb düşünüyor isen bunu seçebilirsin;

WD 1TB Blue WD10EZEX WD10EZEX WD Blue 1TB Hard Disk

Anakart Msi B150 Gaming M3 almanı ve bellek olarak 2133mhz almanı tavsiye ederim. Bellek olarak fiyat için daha düşük ise şuan alacağın model sorun yok. Ama cl değeri düşük olur en azından. Anakart Z modeli alıp 2400mhz bellek almak çok fark etmez. Hard Disk olarak da 2tb modelini kullanıyorum. En azından 32mb ön bellek yerine 64mb seçmek daha iyi olur. 1tb düşünüyor isen bunu seçebilirsin;

WD 1TB Blue WD10EZEX WD10EZEX WD Blue 1TB Hard Disk
Kesinlikle katılıyorum önerdiğin anakartı ve önerdiğin harddiski arkadaşıma topladığım bir sistemde kullandık.Anakart hoşluğu , oyunculara has özellikleri , malzeme kalitesi , ve bir çok desteği ile gerçekten bir oyuncu ve bilgisayar kullanıcı için ideal. Aynı zamanda HDD ise tam fiyatının karşılığını veren bir ürün alınabilecek 1 TB bazındaki en iyi HDD'lerden biri bence bu arada bu yorumları arkadaşımın bilgisayarımda parçalardan aldığım memnuniyete göre yazıyorum yani hepsi deneyime göre söylenmiş şeyler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı